У Йована Маркоскі на кухні спалахнула яєшня
\”Газета по-українськи\” розпитала п’ятірку найпопулярніших футболістів \”Ворскли\” про їхнє родинне життя та захоплення.
Йован Маркоскі, 29 років, півзахисник. Народився в Сербії.
— Дружину звати Зоріца, 9-місячного сина — Сімон, — розповідає російською з акцентом Йован. У слухавці чути плач дитини. — Дружина з синочком до мене приїхали. Але їй тут не дуже подобається, бо сумує.
Разом вони вже шість років, познайомилися випадково в кафе. У Полтаві футболіст орендує двокімнатну квартиру. У Сербії має будинок, який залишився у спадок від бабусі та дідуся.
— У Полтаві вдома ніколи не їм, — сміється. — Хіба млинці та нутелу. Раз спробував приготувати яєшню. Налив масла та вийшов. Думав, плита поступово розігріється, а воно все спалахнуло. Більше так не ризикую. Їм у ресторанах або на базі. Люблю шашлик або інші м’ясні страви.
Денис Кулаков, 23 роки, півзахисник. Родом із міста Ізюм Харківщини.
— Дружина Таня — донька колишнього футболіста. Її батько працює адміністратором у команді ”Шахтар-3”, — розповідає Денис. — У Полтаві живемо на зйомній квартирі. Але в Донецьку маємо однокімнатну та двокімнатну квартири. Дружина там сама робила ремонт у стилі хай-тек.
Уперше побачив Тетяну на фотокартці у знайомих. Випросив її номер телефону.
— Жінка повинна мене розуміти, — ділиться. — Коли виграємо — хвалить, коли програємо — мовчить, критикувати є кому.
У Полтаві люблять ходити на кінопрем’єри, часто подорожують. Обоє мають водійські права. У Дениса — ”мерседес”, у Тетяни — ”хонда”.
Філіп Деспотовскі, 27 років, півзахисник. Родом із Македонії.
— Дружина Мая з сином Максимом зі мною в Полтаві живуть, — розповідає Філіп. — Сину рік і місяць. Народився в Македонії. Якраз тоді був на зборах у Туреччині. Увечері поспілкувалися з дружиною телефоном, а вранці після гри вона надіслала мені повідомлення ”він дуже красивий”.
Говорить, вибрали ім’я Максим, бо воно православне.
— У Македонії маємо двоповерховий будинок, — продовжує. — Він на горі в центрі міста. Місце гарне, з вікна шикарний краєвид. У Полтаві квартиру винаймаємо.
Найбільший подарунок зробили вболівальники, коли народився син.
— Написали на великому транспаранті ”Вітаємо з сином”, — говорить. — Я це фото досі бережу в ноутбуці.
— Сім’єю любимо гуляти містом, — каже Філіп. — Сину подобається біля театру голубів печивом годувати і на паровозику в ”Екваторі” кататися.
Сергій Долганський, 35 років, воротар. Родом із міста Здолбунів Рівненщини.
— Дружина Світлана займається вихованням доньок, — розповідає Сергій. — Молодша Олександра зараз у четвертому класі, старша Катерина в 11-му.
Родина Долганського живе в Одесі. Звідти родом дружина. Мають там квартиру.
— Моя дружина така, що в двох словах не опишеш, — говорить Сергій. — Але в будь-якій життєвій ситуації зрозуміє та підтримає.
Найчастіше сам дарує фанатам футболки, рукавиці, шарфи. Часто впізнають, коли гуляє містом. Просять сфотографуватися.
— Люблю читати книги з психології, — розказує Сергій. — Якщо є час і сили, можу приготувати макарони, яєшню.
Узимку Долганські відпочивають у теплих краях, улітку їздять на екскурсії Європою.
Роман Безус, 19 років, нападник. Родом із Кременчука.
— Батько був моїм першим тренером. Він тренує дитячу команду, — розповідає Роман. — Матір та сестра — педагоги.
Роман не одружений. Живе з дівчиною. Разом вони сім місяців.
— Аня мене влаштовує, — говорить весело. — І готує смачно, і прибере за мною. Стараюсь її радувати. Недавно шиншилу подарував і професійний фотоапарат.
Анна ходить на всі матчі. Спочатку ревнувала до вболівальниць.
— Дарували іграшки, серед ночі міг хтось подзвонити, — говорить. — Але зараз таке майже не трапляється.
Серед улюблених страв футболіста — суші. Любить бабусині вареники, українську кухню.
— Дієта для мене важка тема, — зітхає. — За кожен зайвий кілограм штрафують. Моя ідеальна вага 78 кілограмів. Намагаюсь її дотримуватися. Мрію стати футболістом європейського рівня, вік дозволяє.
Футболістів ”Ворскли” називають ”собаками Павлова”
Майже в усіх футболістів полтавського футбольного клубу ”Ворскла” є прізвиська. У півзахисників: серба Йована Маркоскі — Йоккі, македонця Філіпа Деспотовскі — Деспот, Дениса Кулакова — Кулак, Сергія Вовкодава — Вовк. Захисників називають: Дебатіка Цурі — Дебі, Григорія Ярмаша — Гріша, Геннадія Медведєва — Гєша, Володимира Чеснакова — Чеснок, Євгенія Пєскова — Пєсок. Клички нападників: Олексія Чічікова — Чіча, Василя Сачка — Вася.
Прізвиська в тренера ”Ворскли” Миколи Павлова немає. Однак ”ворсклян” часто називають ”собаками Павлова”.
Інна МОСКАЛЬЧУК
\”Газета по-українськи\”
вологість:
тиск:
вітер: