Новини - 02-02-2011, 11:02 - sasa 177

У Львові – \”бронза\”, у Мюнхені – втрати

За підсумками відкритого Кубка України з кульової стрільби, який завершився у Львові, представники Полтавщини завоювали одну бронзову медаль.

Вона дісталася Андрію Сировні, який показав 3-й результат серед юнаків у стрілецькій вправі ГП-6 (гвинтівка пневматична, 10 метрів, 60 пострілів). Наш 17-річний юнак вибив 591 очко із 600 можливих. Андрій гарно виконав 5 серій (по 10 пострілів) із 6, а одна серія виявилася недостатньо влучною. У першій серії він поцілив у 99 очок із 100 можливих, у другій (найгіршій) – 95, у наступних трьох серіях – по 99 очок, у заключній шостій серії – максимум – 100 очок. У фінальній серії серед восьми фіналістів Сировня показав 4-й результат – 100,8 очка. А за сумою – 691,8 очка він став бронзовим призером.

Двічі до десяток кращих пробивався Євген Конвісар у стрільбі з пістолета, посідаючи 8-мі місця у стрілецьких вправах МП-8 – 560 очок і МП-10 – 550 очок, але тут до шістки фіналістів наш земляк не входив. Були сподівання, що майстер спорту міжнародного класу Світлана Бойкова проб\’ється до фіналу у стрілецькій вправі ГП-4. За підсумками першого старту наша землячка посідала 9-те місце, вибивши 393 очка з 400 можливих, але після другого старту Бойкова набрала на десять очок менше – 383, що відповідало 26-му місцю. У цій вправі перемогла Карина Нікітенко з Донецька, продемонструвавши у другому старті максимальну влучність: 400 очок із 400 можливих плюс 103,7 очка у фіналі.

Про те, що в українських змаганнях з кульової стрільби існує величезна конкуренція, свідчить такий факт: наш земляк Єгор Сукач у першому старті вправи ГП-6 виконав норматив майстра спорту – 587 очок, посівши при цьому 15-те місце. Та за підсумками другого старту майстерський норматив нашого земляка знизився на десять очок – 577, з якими Єгор Сукач опинився на 23-му місці.

Найкращі снайпери України у Львові не змагалися, вони готувалися до традиційного міжнародного турніру з кульової стрільби в Мюнхені (Німеччина), рівень якого не набагато поступається рівню світового чемпіонату. У Мюнхені у складі національної збірної України також виступав наш земляк Владислав Григоренко – минулорічний бронзовий призер чемпіонату світу у командній стрільбі у вправі ГП-6. Причому січневий турнір у Мюнхені для Григоренка – вже не перший, тут наш земляк традиційно виступав уже багато років як у складі юніорської збірної України, так і національної збірної. Саме тут, у Мюнхені Григоренко встановив юніорський рекорд України. Але то було раніше. Тепер же результати нашого земляка не відповідають навіть його колишнім юніорським параметрам. Ось і цього разу у Мюнхені Григоренко у першому старті вибив лише 582 очка з 600 можливих і посів 77-ме місце серед 88-ми стрільців з багатьох країн світу. Інші українські снайпери мали такі результати в Німеччині: Юрій Сухоруков (срібний призер Олімпійських ігор) – 595 очок (12 місце), Артур Айвазян (олімпійський чемпіон) – 592 очка (33 місце), Дмитро Мельник – 590 очок (57 місце). У другому старті Григоренко вибив 591 очко і посів 41 місце. А Айвазян був третім після другого старту – 598 очок. але за підсумками фінальної серії (101,7 очка) він посів підсумкове 4-е місце.