Інтерв'ю гравців, тренерів - 21-09-2011, 11:09 - sasa 33

Іван Шарій: \»Мною заткнули дірку\»

Іван Шарій: \»Мною заткнули дірку\»

Іван Шарій – рекордсмен вищої ліги України як найстарший гравець, найстарший дебютант і найстарший бомбардир. Він грав і забивав за «Ворсклу» у 42-річному віці. Не дивно, що Івана Шарія визнали найкращим гравцем Полтавщини у двадцятому столітті. У 2009-у році він очолював майбутнього суперника «Карпат» у Кубку України – ФК «Полтава». Про це протистояння, а також про погляд з боку на проблеми «зелено-білих».

– Не так давно ви працювали у ФК «Полтава». Чому пішли з клубу?
– Я там працював тимчасово. На той момент керівництво шукало тренера, і мною заткнули дірку. А потім тренер знайшовся, і я пішов. За великим рахунком, мене не так і багато з «Полтавою» пов’язує. Я там був недовго – усього півроку.

– А чим зараз займаєтеся?
– Працюю директором в полтавській СДЮШОР.

– Пане Іване, вас визнали кращим гравцем Полтавщини двадцятого століття. Чимось, окрім титулу, вас нагородили?
– Президент ФК «Полтава» Леонід Соболєв подарував мені автомобіль. Тобто, як бачите, у нас нормальні стосунки. Ми ж там працювали за угодою. Нас просили допомогти команді, ми це зробили. Я і зараз ходжу на матчі «Полтави», дивлюся за ними. Правда, не завжди випадає на футбол ходити, бо я зараз ще й за ветеранів граю. Частенько наші матчі накладаються.

– А «Полтава» спостерігає за вихованцями з вашої школи?
– Так, кількох гравців взяла до себе. Тренери постійно слідкують за талантами.

– Вас зацікавили результати жеребкування Кубка?
– Звичайно. Я знаю, що «Полтава» прийматиме «Карпати». Знаєте, Кубок – це специфічний турнір. Він складається з однієї гри, тут реваншів не буває. Відповідно, у кубкових матчах може бути усе, що завгодно. І ще так скажу: недооцінка суперника з боку «Карпат» може дорого їм обійтися. Бо «Полтава» – непогана команда. Грати вона вміє. Тому легкої прогулянки у львів’ян не буде.

– Тобто, ви вважаєте, що «Полтава» має шанси на прохід «Карпат»?
– В «Карпат» зараз спад. Це одне. Та давайте згадаємо минулорічний розіграш Кубка. «Карпати» розбили «Гірник-Спорт» резервним складом. Але «Гірник» і «Полтава» це різні команди, у них різні цілі і завдання. Якщо «Карпати» приїдуть грати резервом, то можуть і не вгадати. У цьому я більш ніж впевнений.

– На кого варто звернути увагу у складі «Полтави»?
– Всю команду треба остерігатися. Налаштовуватися на всіх. Навіть воротар іноді забиває. Більше нічого не скажу, бо образяться на мене, що я секрети видаю (сміється).

– Добре, тоді скажіть, яка найсильніша ланка в команди?
– Командочка рівна. Нема такого, що атака є, а оборони нема. «Полтава» – це команда хорошого рівня. А ще як гра їм піде, то «Карпатам» може бути важко. Полтавчани вже трохи навчилися грати в футбол. Та й «Карпати» для будь-якої команди є серйозним подразником.

– У «Полтаві» є чимало досвідчених гравців…
– Так і є. Достатньо і молоді, і старших футболістів. Перед клубом стоять серйозні завдання. Не думаю, що президент їх знімав.

– Зараз у «Карпат» є певні труднощі. Але кажуть, що вони тимчасові…
– У кожної команди бувають спади. Трохи склад змінився, прийшли нові гравці. Все це справді тимчасово. «Карпати» показали, що вони команда пристойного рівня. Єдине, що їм треба, – психологічно відійти від того стану. Тут нема ніякої трагедії. От «Дніпро» також переживає спад. Я думаю, що не треба панікувати. «Карпати» прийдуть до себе. У цьому я не сумніваюся. До того ж я їм симпатизую. Мені подобається їхня гра. А спади, нефарти – з ким не буває? Нікуди від цього не дінешся, треба це все пережити. Трішки удачі, і все повернеться. Карпатівцям треба повірити в себе і свого партнера. Бо гравці у львів’ян дуже пристойного рівня. Відчувається, що вони переживають за результат. А треба просто грати так, як вони вміють. А вони вміють. Це я говорю без іронії…

 

Інформаційний центр ФК «Карпати»

Погода