Останні новини - 13-04-2013, 10:04 - sasa 15

Ворсклі легше, ніж Металісту, або Матч за чемпіонство Шахтаря

Ворсклі легше, ніж Металісту, або Матч за чемпіонство Шахтаря

Ворскла — Металіст
14 квітня. Полтава. Стадіон Ворскла. Початок о 18.30
Пряма трансляція на каналі Футбол
Арбітр: Анатолій Жабченко (Сімферополь).
Прогноз — 1:1.

У минулому турі полтавська команда одним махом розправилася з усіма своїми негативними серіями, які тяглися хвостом за Ворсклою ще з минулого року.

Перемога над Дніпром дала біло-зеленим багато чого. По-перше, команда відчула смак голів і перемог. По-друге, дніпропетровська звитяга повинна позитивно вплинути на психологічний стан гравців Ворскли. І, по-третє, не треба забувати що залікові бали до турнірної таблиці ніхто не відміняв, а вони були ой як потрібні. Перемога в Дніпропетровську практично ґарантувала полтавцям спокійне життя на фініші чемпіонату і, водночас, наблизила Ворсклу до фактичного завдання сезону ― потрапляння до десятки.

Отже, можна сказати, що перед матчем із сусідами з Харкова, Ворскла підходить в кращому стані, ніж Металіст. А все через те, що перед командою Свистуна не тяжіє вантаж відповідальності за результат. Від команди, уболівальники чекають, перш за все цікавий футбол. Очки вже якось відходять на другий план. Чого не скажеш про Металіст, який останнім часом зібрався на високе друге місце і прагне на ньому фінішувати у підсумку  чемпіонату. Втрачати очки команді Мирона Маркевича не годиться, тим паче попереду очні поєдинки з претендентами на лігочемпіонівське місце.

Однак виграти у Ворскли, Металісту не завжди вдається. Скоріше навпаки, очки харків\’яни втрачають у матчах з біло-зеленими, ніж перемагають. Більше того, в Полтаві Металіст не може виграти майже чотири роки. В останнє це трапилося 18 квітня 2009 року, коли гості здобули мінімальну перемогу ― 1:0. Щоправда і Ворскла не може похвалитися перемогами на рідному стадіоні над географічними сусідами. Якщо не брати до уваги кубковий поєдинок 2009 року, коли полтавці виграли 2:0 і вийшли до фіналу, Ворскла в останнє перемагала Металіст у Полтаві аж… у 2002 році ― 1:0! Однак до активу полтавців можна занести три останні домашні нічиї, де команді не вистачило зовсім трохи для загальної перемоги.

У першому колі в Харкові Металіст доволі легко переміг Ворсклу ― 4:0. Це була перша поразка полтавців під орудою Сергія Свистуна після трьох вдалих поєдинків. У тій грі в складі ворсклян ще грав захисник Олег Краснопьоров, який в зимову паузу перейшов до харківської команди. Олег має всі шанси вийти у Полтаві вже проти свого колишнього клубу. Якщо вже зайшла мова про футболістів, то не треба забувати і про Павла Ребенка, який першу частину чемпіонату провів у Харкові, а нині виступає за Ворсклу на правах оренди, так і залишаючись фактично власністю Металіста.

Цікавий факт, якщо Ворсклі вдасться здобути у матчі з Металістом бодай очко, можна вітати з достроковим, черговим чемпіонством донецький Шахтар. У такому разі гірники стануть не досяжними за 6 турів до завершення чемпіонату для решти команд. Хоча чемпіон і так вже відомий давно, але факт залишається фактом.

Олександр ПОЛТАВЕЦЬ

Погода