Матчі - 20-09-2009, 07:09 - sasa 6

Футбольні \”Робін Гуди\”

Футбольні \”Робін Гуди\”

„Ворскла” – „Кривбас” 0:0

„Ворскла”:
Долганський, Деспотовськи (Чичиков 81), Даллку, Краснопьоров,
Маркоськи, Кулаков, Безус (Янузі 75), Цуррі, Медведєв, Ярмаш, Чеснаков.

„Кривбас”:
Хіді, Сердюк, Допілка, Оберемко, Воробей (Кобахідзе 55, Комарницький
88), Карпенко, Булку, Бартулович (Аголлі 76), Жданов, Івашкевічус,
Максимов.

Попередження: Бартулович 30, Допілка 40, Івашкевічус 75, Даллку 90+2

Вилучення: Допілка 87 (друга жовта)

У Полтаві чекали перемоги після тривалої перерви в чемпіонаті. З грандами вітчизняного футболу ”Ворскла” вже зіграла. Пауза на приведення команди в боєздатне становище і поновлення сил достатня, суперник – непередбачуваний ”Кривбас” із купою внутрішніх проблем і значенням «нуль» в графі очки. Та й сам факт того, що ”Ворскла” давно не перемагала і посідає 11 місце, змушував уболівальників вірити в позитивний результат зустрічі. Найпопулярнішим прогнозом був рахунок 2:0. Але в перемозі не сумнівався ніхто, хоч і зауважували, що матч буде дуже складним.

Першою неприємністю була відсутність навіть серед запасних Сачка й Єсіна. Але це був шанс для молодого Безуса, якому вже видали достатньо авансів і Чеснакова, який прогресує від гри до гри.

Гра розпочалася практично без розвідки, але в досить посередньому темпі. Команда з Кривого Рогу відразу віддала ініціативу полтавцям. Результатом стали декілька кутових за перші хвилини гри біля воріт Хіді. Оборона без особливих проблем справилася з цими стандартами. Перший удар по воротах Долганського стався на 10-й хвилині. Івашкевічус дальнім ударом перевірив пильність голкіпера. За 5 хвилин вже удар Воробея заблокували захисники, після чого ворсклянам вдалася непогана атака, з якою не без проблем впоралися захисники суперника. Тут же подачу в штрафний майданчик ”Ворскли” спокійно перехоплює Долганський, вкидає м’яч у поле, де Чеснаков дозволив обікрасти себе і Сердюк моментально наніс небезпечний удар поруч зі стійкою! Стадіон видихнув. Уболівальники почали стурбовано шукати по кишенях краплі корвалолу…

На 23-й хвилині відмінна атака ”Ворскли” могла принести результат, проте Безусу не вдалося відкрити рахунок. Два поспіль подані кутові змусили лиш засмучено переглядатися глядачів – Краснопьоров потужно пробив вище воріт.

На тлі проблем в атаці ”Ворскли”, ”Кривбас” тим часом вирішував свої локальні завдання. Кидалася в очі суттєва відсутність взаєморозуміння гравців середньої лінії. Підтвердженням цього став аут поблизу штрафного майданчика полтавців – м’яч вкинуто в зону, де і близько не було гравців у червоних футболках.

На 30-й хвилині в руці в арбітра з’явилася перша жовта картка. Її в пасив записав Бартуловіч, грубо збивши Маркоскі. Взагалі, аналізуючи гру Йована в цьому матчі, можна зазначити, що свої функції з розгортання атак ”Ворскли” він виконував добре, а ось з останнім пасом не складалось, хоч у цьому й значна провина партнерів.

Одразу після попередження Бартуловіч міг відкривати лік своїм голам у цьому матчі. Навіс із правого краю атаки, провал центральних захисників, Младен залишається віч-на-віч з Долганським. Але Полтаву врятував її капітан, він відбив небезпечний удар впритул. Добивання уже заблокували захисники. І вже у наступній атаці міг забивати Кулаков. Його відчайдушний удар прийшовся вище воріт.

Цікавий відрізок тайму завершив Цуррі, віддавши пас назад на голкіпера. Долганський невпевнено зупиняв м’яч, який повільно котився у напрямку воріт. Наздогнав. Уболівальники вкотре потяглися за валідолом…

До кінця тайму був обмін кутовими, які небезпеки не принесли, і активізація фізичної боротьби в єдиноборствах, наслідком якої стала жовта картка для Допілки. Свисток на перерву. Глядачі гучним свистом провели команди до роздягалень.

Із початком другого тайму ”Ворскла” знову пішла шукати щастя біля воріт суперника, але все ж не покидало відчуття, що трішки не вистачає самовіддачі футболістів. Можливо далася взнаки недооцінка суперника. Перша десятихвилинка другого тайму принесла кілька сплесків активності Маркоскі і звичний удар Краснопьорова по хмаринках.

На 55-й хвилині ”Кривбас” забиває гол. Але арбітр зустрічі Венгер взяття воріт не зараховує – м’яч залетів у сітку після свистка про порушення правил. Дзвіночок? Наступні 10 хвилин принесли кутовий гостям і небезпечний простріл від Маркоскі, який ніхто не замкнув. Пішла гра у боротьбі на середніх командних швидкостях без небезпечних моментів. 75-та хвилина принесла жовту картку Івашкевічюсу за фол на Маркоскі і серію замін від тренерів. У полтавців з’явився Янузі замість Безуса, у криворіжців Аголлі замість Бартуловіча. Стосовно Безуса, то він добросовісно виснажив захист ”Кривбасу”, був активним, мав кілька можливостей відкрити рахунок, але відсутність досвіду і взаєморозуміння з партнерами далася взнаки.

”Ворскла” зрозуміла, що без голів матч не виграти. Активно ввійшов у гру Янузі, змушуючи потужніше грати захист суперника. Спочатку йому не вистачило кілька сантиметрів, щоб замкнути навіс, а потім його удар із-за лінії штрафного майданчика прийшовся вище воріт. Між цими моментами просто відмінний шанс мав Краснопьоров. Після швидкої атаки за участю Кулакова і Деспотовскі Олег бив з кількох метрів у кут – врятував Хіді.

Ці моменти завели ”Ворсклу” і змусили ввімкнути на порядок вищу командну швидкість. Цьому посприяв і вихід свіжого Чичикова в лінію атаки. На 82-й і 83-й хвилині Цуррі і Чеснаков відповідно, з вбивчих позицій не влучають по м’ячу, коли, здавалось, гол неминучий.

На 85-й хвилині стрімкий прорив Чичикова зірвав фолом Допілка. І заслужено пішов відпочивати, побачивши перед собою спочатку другу жовту картку в матчі і як наслідок – червону. Вилучення! Залишок основного часу і додані арбітром 4 хвилини пройшли в атаках господарів і відчайдушному прагненні ”Кривбасу”, здобути перше очко в чемпіонаті. Кілька небезпечних штрафних від Йована Маркоскі результату не принесли. 0:0 – зітхання розчарування на трибунах стадіону і радість футболістів із Кривого Рогу.

Особливої уваги заслуговує 22-й сектор. Гучна постійна підтримка, динамічні варіанти візуалізації, перекличка з уболівальниками і відсутність піротехніки викликали багато схвальних відгуків від глядачів з інших секторів.

Як підсумок гри можна сказати одне – ”Ворскла” сама створила собі проблеми, які, на жаль, вирішити не змогла. Однак чи була б це справжня ”Ворскла”, якби не створювала собі зайвих проблем? Так вже в нас історично склалося, але тим цікавіше для нас шанувальників команди. Принаймні від нудьги не помремо…

Чекаємо висновків і тієї самовіддачі, завдяки якій полтавську команду почали знову поважати в Україні. А наразі ”Ворскла”, за влучним висловом одного з уболівальників, футбольний Робін Гуд – відбирає очки у багатих команд і дарує їх бідним.

Sonyksson

Погода