Про Олександра Стадниченка
Невеличка біографія засновника сайту уболівальників ФК “Ворскла” Полтава.
Олександр Григорович Стадниченко народився 15 серпня 1974 року в Полтаві. Після перших відвідин футбольного матчу за участю «Ворскли» захопився колекціонуванням програмок та веденням статистики. Для цього налагодив переписку з колегами інших міст Радянського Союзу.
У перші роки Незалежності України поєднує розпочату діяльність з роботою в полтавських газетах, де періодично друкуються його звіти й статистичні анонси. Також складає й видає альтернативні програмки до футбольних матчів, що відбуваються в Полтаві. У 1996 році вливається в ряди фан-угрупування «VOLONTAIRE». З того часу й до моменту розпаду «VOLONTAIRE» на початку 2000-х здійснює не один десяток виїздів за «Ворсклу» по всій Україні. Приймає активну участь у виході одноіменного фанзіну, який висвітлює життя полтавських фанатів (усього світ побачило чотири номери видання). Навіть після завершення активного періоду свого фанатизму стає одним з перших фанатів, який зумів відвідати єврокубковий матч «Ворскли» (гра в Ганновері 15 грудня 2011 року).
З появою доступу до Інтернету у Олександра виникає ідея створити окремий інтернет-ресурс, який був би присвячений статистиці виступів «Ворскли» в чемпіонатах України й Радянського Союзу. Вона була реалізована 16 жовтня 2005 року на безкоштовному хостингу. Через два роки 27 лютого 2007 року за адресою fcvorskla.com.ua починає роботу повноцінний «Сайт уболівальників ФК «Ворскла». З часом він об’єднує в собі не тільки статистику, а й аналітичні матеріали, звіти з матчів, відео голів, скани футбольних програмок.
Олександр Стадниченко є автором і співавтором багатьох статистичних видань та довідників на тему полтавського футболу. Найбільш вагомі роботи:
- книга «100 років полтавському футболу (1909-2009)». Написана у співавторстві з Анатолієм Ломовим;
- довідник «Футбол-2000». Написаний у співавторстві з Віталієм Конончуком і Станіславом Майзусом;
- довідник «Команди Полтавщини в Кубку СРСР 1936-1991 рр.» (2011);
- довідник «Колгоспник» (Полтава). 1957 рік» (2011);
- довідник «Колос» (Полтава). 1965 рік (2011);
- довідник «Сільбуд» (Полтава). 1968 рік» (2011);
- довідник «Будівельник» (Полтава). 1969 рік» (2011) та багато інших.
З-під його пера вийшли сотні футбольних матеріалів: інтерв’ю, анонсів, звітів та аналітичних статей.
До останніх днів Олександр Стадниченко залишався відданим улюбленій справі. Помер 19 вересня 2016 року після тривалої боротьби з важкою хворобою. Похований на міському Розсошенському кладовищі (ділянка 104). У Саші залишилася дружина й дві доньки.
Читайте також: Олександр Стадниченко: «У Полтаві колекціонерів на пальцях однієї руки можна перерахувати»