ЮДАНОВ Ігор
ШИШКОВ Володимир
ЛАПІН Андрій

СВЯТО З… ПРИКРОЩАМИ

«Ось і в Полтаву прийшов футбол, якого з нетерпінням чекали уболівальники. Минулого понеділка ми спостерігали гру нашої «Ворскли» з «Прикарпаттям» (Івано-Франківськ). Хоча матч проходив не на центральному стадіоні «Колос», а на мототреку, глядачів зібралося дуже багато. Що ж можна сказати про гру і організацію цього спортивного свята? Насамперед радує, що наша улюблена команда здобула у своєму рідкому місті першу перемогу в боротьбі із старожилом другої ліги.
Тепер хочемо висловитися щодо організації матчу. Адже тільки за двадцять хвилин до початку зустрічі поле покинули курсанти військового училища, які розрівнювали, розчищали його. Невже не можна було заздалегідь, ґрунтовно і набагато якісніше підготувати поле до матчу?!
Квитки на ігри треба теж продавати раніше, адже багато глядачів зайшли на мототрек до приходу касира «зайцями». Повідомлення судді інформатора звучали надто тихо, і ніхто не почув складу команд та прізвище футболіста, який забив єдиний гол у матчі. Все це дещо псувало свято футболу.
І останнє: запрошуємо всіх любителів футболу підтримати нашу «Ворсклу». Приходьте уболівати на стадіон».

Юрій КЛИМЧЕНКО,
Володимир СКОРОХОД,
студенти V курсу, лікувального факультету. Полтавського медичного стоматологічного інституту.

* * * *
«Для уболівальників настала довгождана пора — у Полтаву прийшов футбол... Звичайно, в холодну погоду, на гаревому полі, на якому подекуди стояли калюжі, важно було показати висококласний футбол. Але у
гравців «Ворскли» є головне — воля до перемоги, згуртованість, взаємо виручка, що дає надії сподіватися на дальші успіхи в нелегкому турнірі чемпіонату. Але в першому матчі були й моменти, які не спишеш на несприятливі кліматичні умови. Наприклад оголошення «Квитки продаються в касах мотодрому» можна сприйняти лише як недоречний жарт. Навряд чи хто побажає їхати туди за кілька днів до матчу, щоб купити квиток. А перед грою утворюються великі черги.
Пропоную організувати попередній продаж квитків на футбол в кіосках «Спортлото», Любителям футболу це було б зручно.
Тролейбусне управління не відреагувало на відкриття футбольного сезону. Перед зустріччю тролейбуси в бік мотодрому йшли рідно. А відомчі автобуси не брали пасажирів. Добре, якби в день футболу з 15 до 17 години та з 18.30 до 19.00 кожен тролейбус, зробив один рейс до мотодрому.
Було б доцільно пустити в цей час також додатковий рейс автобуса «Центр — Мотодром».

В. ПЕТРЕНКО.
«Комсомолець Полтавщини» № 42 (4602), 7 апреля 1987 (вторник).

ПЛЮС ОЧКО

«Черговим суперником полтавської «Ворскли» в чемпіонаті країни серед команд другої ліги шостої зони був житомирський «Спартак». Зустріч відбулася позавчора на полі Полтавського мототреку.
Господарі поля почали гру спокійно, мало використовували флангові атаки. Гості, в і свою чергу, гостро контратакували і на 12-й хвилині відкрили рахунок. Тільки після цього полтавці додали у швидкості й на 37-й хвилині зрівняли результат. Відзначився Іван Шарій. Він головою забив красивий гол.
Та радіти довелось недовго. На останній хвилині першого тайму гостям вдалося знову вийти вперед.
У другому таймі ігрова перевага була на боці футболістів «Ворскли». На 69-й хвилині знову Шарій забив другий гол у ворота «Спартака». У підсумку — 2:2
Зараз у «Ворскли» 7 очок з 10 можливих. Завтра на мототреку вона прийматиме команду «Динамо» Ірпінь».

А. НАДІН, суддя республіканської категорії з футболу.
«Зоря Полтавщини» № 81 (16581), 8 апреля 1987 (среда).

У ПІДСУМКУ — НІЧИЯ

«У перших матчах на своєму полі полтавська «Ворскла» вважала атаку запорукою успішного завершення матчу. Саме ця тактика дозволила дебютанту другої ліги здобути такі важливі очки і закріпитися в групі лідерів.
Черговий суперник «Ворскли» — житомирський «Спартак» - виявився технічним, вольовим колективом, який вміло організував оборону і успішно контратакував. Під час одного з флангових проривів, скориставшись помилкою захисників, житомирці повели в рахунку. М’яч у ворота голкіпера полтавців Віталія Толмачова провів нападаючий Стефан Баран. Спроби господарів поля прорватися у штрафний майданчик суперника не далі результату. Декілька разів з далекої відстані по воротах «Спартака» били Юрій Рєзник та Іван Іванченко, але воротар гостей був «на висоті». І все ж саме дальнім ударом Івана Шарія було зрівняно рахунок матчу. На жаль, не довго… Швидкі нападаючі і гостей Володимир Шишков і Стефан Баран змушують помилятися господарів.
Незлагодженість дій у штрафному майданчику «Ворскли» дозволила Володимиру Шишкову за декілька хвилин до перерви вивести «Спартак» вперед. У другому таймі полтавці повністю заволоділи ініціативою, атакували широким фронтом. Знову ж дальній удар Івана Шарія встановлює рівновагу. Добитися більшого господарям не вдалося. Отже, нічия — 2:2.
Сьогодні «Ворскла» зустрічатиметься із своїм черговим суперником – динамівським колективом з міста Ірпеня».

В.СЛЮСАР.
«Комсомолець Полтавщини» № 43 (4603), 9 апреля 1987 (четверг)

“Ворскла” – “Спартак” Житомир (Чемпіонат СРСР. 1987. Друга ліга. VІ зона. 5 тур)