РУДЬКО Олег
БІДУЛЬКО Дмитро
БУРЧАК Олег

ЕКЗАМЕН ДЛЯ ЛІДЕРА

«ФАХІВЦІ футболу зауважують, що рівень гри команд шостої зони ІІ-ї ліги поступово стабілізується. Особливо така тенденція помітна на початку сезону. Нерідко зустрічі команд, що займають майже протилежні позиції у турнірній таблиці, проходять у рівній боротьбі.
Підтвердженні цьому — проведений минулого вівторка матч «Буковини» з полтавською «Ворсклою». Розстановка сил була такою: полтавчани з 9 очками займали 3 місце, а чернівчани мали в своєму активі 5 очок і розташувались на 15 сходинці. Якщо виходити з турнірного становища, то гра мала пройти, здавалося, з перевагою гостей.
Однак вийшло інакше, ініціативою більше володіли господарі поля. Вони були активнішими, настирливіше боролися за м'яч. А найголовніше те, що нашим землякам краще вдавалося розігрувати гострі комбінації,
несподівано змінювати напрямок атак.
Уже в дебюті зустрічі буковинці повели рішучий наступ на ворота полтавчан. Запам'ятався, зокрема, сильний удар з далекої відстані півзахисника Ю. Шелепницького. В цей момент голкіперу гостей ледве вдалося перевести м'яч на кутовий. Тут доречно зауважити, що чернівчанам доводилося постійно дбати і про безпеку своїх воріт.
У складі «Ворскли» є кілька футболістів досить високої кваліфікації, серед них — майстер
спорту І. Шарій. Він, а також його колега по нападу О. Рудько весь час були під пильною опікою захисників господарів поля. Та все ж на 21-й хвилині І. Шарій та О. Рудьно майстерно розіграли швидку комбінацію, що ледве не закінчилася голом у ворота наших земляків.
У цілому ж буковинці досить успішно застосовували пресинг, чим руйнували спроби полтавчан налагодити колективні дії. Кращим у цьому матчі серед чернівчан був В. Олійник. Його прориви не раз ставили захист гостей у скрутне становище. На 35-й хвилині Віктор стрімко пройшов правим краєм і дав точний пас вздовж воріт. Тут на зручній позиції був його колега по нападу В. Королянчук. який послав м'яч у сітку воріт суперників. 1:0.
Після перерви гра також проходила і перевагою чернівчан. Могли відзначитися А. Гу- зієнко, Ю. Гій. А під завісу зустрічі, демонструючи хорошу швидкість і техніку обводни, на дуже зручні ударні позиції виходив наполегливий В. Олійник.
«Буковина» зуміла перемогти лідера за рахунок більшої активності, кращих колективних дій, надійної гри лінії оборони та настирливості передньої ланки. Гадаємо, значно посприяв успіху і вдало вибраний тактичний варіант, що дав змогу нейтралізувати атакуючий потенціал полтавчан.
В інших матчах зафіксовано такі результати: «Маяк» — «Нива» (Вінниця) — 3:4, «Шахтар» (Горлівка) — «Поділля» — 0:0, «Динамо» — «Торпедо» (Луцьк) — 1:0, «Спартак» — «Авангард» — 0:1, «Новатор» — «Чайка» — 0:3, «Торпедо» (Запоріжжя) — «Океан» — 1:2, «Таврія» — СКА (Київ) — 3:0, «Кристал» — «Десна» — 1:1, «Закарпаття» — «Шахтар» (Павлоград) — 1:1, «Нива» (Тернопіль) — «Нафтовик» — 0:0.
Сьогодні «Буковина» грає на своєму полі з охтирським «Нафтовиком».

М. ПОБЕРЕЖНИЙ.
«Радянська Буковина», 1987.

ДРУГА ПОРАЗКА

«Черговий матч чемпіонату країни полтавська «Ворскла» програла в місті Чернівцях місцевій «Буковинія» з рахунком 0:1. Це друга поразка наших земляків. Попереду в них ще три гри на виїзді. Завтра — у Тернополі з «Нивою».

А.НАДІН.
«Зоря Полтавщини» № 88 (16588), 16 квітня 1987 (четвер).

У ГОСТЯХ — ПОРАЗКА

«Черговий матч чемпіонату країни футболісти «Ворскли» провели в Чернівцях. За дві години до початку матчу пішов сніг, і зелений газон стадіону став вологим, в'язким. З перших хвилин господарі поля розпочали штурм воріт полтавців. Гості зуміли організувати захист, провели кілька контратак.
Гра проходила з перемінним успіхом. На 35-й хвилині воротар «Ворскли» Толмачов не утримав мокрий м'яч, і нападаючий «Буковини» Королянчук встиг проштовхнути його у сітку воріт. З рахунком 1:0 перемогли господарі.
17 квітня «Ворскла» грає у Тернополі з «Нивою».

А. СТАРЦЕВ.
«Комсомолець Полтавщини» № 47 (4607),
16 квітня 1987 (четвер).

"Буковина" Чернівці - "Ворскла" (Чемпіонат СРСР. 1987. Друга ліга. VІ зона. 7 тур)