БАХУРИНСЬКИЙ Петро
КУЛІШ Анатолій
ОНИЩЕНКО Анатолій

КОЛИ ІНЕРТНИЙ ПІВЗАХИСТ

«Початок матчу, в якому хмельничани приймали футболістів полтавського «Колоса», був багатообіцяючим. Уже перша атака ледве не закінчилася взяттям воріт. На правому краї збивають Юрія Черенкова. Потерпілий виконує штрафний, і Микола Табачук б'є з льоту. Перекладина! Через хвилину нова атака і Віктор Чумак, здавалося, наносить невідпорний удар. Та м'яч летить мимо цілі.
Таких гострих моментів у перші двадцять хвилин поєдинку у штрафному майданчику полтавців було створено стільки, що їх вистачило б на цілий матч. Хмельничани атакували різноманітно, розігруючи м'яч в один дотик. Так і виникла ситуація, котра призвела до гола. Михайло Завальнюк відгукнувся на діагональну передачу, рвонувся до воріт, і полтавцям нічого не залишилось, як збити його з ніг. Пенальті
чітко реалізував Валентин Жуков.
І тут подолян ніби підмінили. Де й ділись високі швидкості, азарт. Мабуть, вирішили, що справу уже зроблено. Цим відразу ж скористалися суперники. Маючи у своєму складі мобільних півзахисників, вони міцно заволоділи центром поля і повели методичний наступ. У другому таймі це призвело до того, що Микола Гриневич змушений був винести м'яч з пустих воріт... руками. Леонід Синдєєв нічого не міг вдіяти проти удару з одинадцятиметрової позначки. Отже, 1:1.
Відверто скажемо, нічия на своєму полі та ще з командою, яка займає останнє місце у турнірній таблиці, — образлива. Та все стає на свої місця, коли глянемо на гру півзахисту. Це найслабша лінія в нашій команді. У попередніх матчах її інертність якось компенсувалась агресивними діями захисників та форвардів. Останні, втративши м'яч, тут же вступали у боротьбу і часто-густо повертали його собі. У звітній грі цього ми не побачили. Рідко користувалися довгими націленими передачами захисники».

М. ШОКАЛО.
м. Хмельницький.
«Радянське Поділля», 24 квітня 1979 (вівторок).

Плюс очко

«Шостий ігровий день полтавському «Колосу», який виступає в чемпіонаті СРСР серед команд другої ліги, знову не приніс бажаної перемоги. 21 квітня полтавці виступали в Хмельницькому проти «Поділля». На 24 хвилині зустрічі господарі відкрили рахунок. А за десять хвилин до фінального свистка, коли голкіпер господарів необачно покинув ворота, Юрій Мармач точно пробив, один із гравців «Поділля» зіграв у воротарському майданчику рукою. Суддя призначив пенальті. Його чітко реалізував Іван Іванченко. Отже, нічия — 1:1.
26 квітня полтавці зустрічаються з одноклубниками Нікополя».

К. ПАВЛОВ.
"Зоря Полтавщини" № 95 (14195), 24 квітня 1979 (вівторок).

“Поділля” Хмельницький – “Колос” (Чемпіонат СРСР. 1979. Друга ліга. ІІ зона. 6 тур)