25.07.1970.
Ворскла (Полтава) - Шахтар (Горлівка)
0 : 1


Друга група класу А. 1 підгрупа


Ворскла 0 : 1 Шахтар
Ворскла (Полтава) Шахтар (Горлівка)
25.07.1970. 14:19
20 тур
Стадіон: Колос (Полтава) . (вміст 34000)
 


Склади команд
Амп Гравець Амп Гравець
Вр СССР КЛЮЄВ Леонід Гравець відсутній у базі даних.
Зх СРСР МАКСИМЕНКО Анатолій Нп СРСР АНАНЧЕНКО Юрій
Пз СРСР БАРДЕШИН Віталій Гравець відсутній у базі даних.
Пз СРСР ГУМІНІЛОВИЧ Мар'ян Гравець відсутній у базі даних.
Пз СРСР МОСКАЛЕЦЬ Юрій Гравець відсутній у базі даних.
Пз СРСР САЛЬКОВ Василь Гравець відсутній у базі даних.
Нп СРСР КЕСЛО Богдан Гравець відсутній у базі даних.
Нп СРСР ВАСІН Олександр Гравець відсутній у базі даних.
Гравець відсутній у базі даних. Гравець відсутній у базі даних.
Гравець відсутній у базі даних. Гравець відсутній у базі даних.
Гравець відсутній у базі даних. Гравець відсутній у базі даних.
 
Запасний склад
Амп Гравець Амп Гравець
   
   
   
   
   
   
   
 
Головні тренери
СРСР Олександр АЛПАТОВ СРСР Михайло КАЛІНІН

Хронологія гри
Гравці   clock.png   Гравці
8 goal.png АНАНЧЕНКО Юрій

Про всі неточності в протоколах або неспівпадіння з вашими даними прохання повідомляти на fcvadmin@ukr.net

Спортивною честю треба дорожити

«Минулої суботи полтавський «Будівельник», що виступає у другій групі класу «А», знову програв футболістам горлівського «Шахтаря» з рахунком 0:1. Це вже дев'ята поразка в першому колі.
Ні одна команда не застрахована від поразки. Але програвати треба з достоїнством і честю, віддаючи всі сили, енергію, концентруючи вольові якості, наполегливість від першої до останньої хвилини матчу.
У футболі теж перемагає сильніший. Але для перемоги потрібна продуктивна і творча працездатність. На жаль, наці футболісти не виявили у минулому матчі якостей справжнього бійця. Вони грали без особливого напруження. Впадали в очі розгубленість, в'ялість, неузгодженість дій. Гравці середньої лінії В. Бардешин, М. Гумінілович, Ю. Москалець та В. Сальков часто втрачали м'яч, порушуючи задуману комбінацію. А тому й не було належного продовження атака, спадав темп гри.
Особливо хочеться звернути увагу на беззубість лінії нападу. Та перед цим трохи статистики. За двадцять матчів першого кола команда забила 13 м'ячів і посіла у першій зоні 19 місце. Це говорить про «активність» наших нападаючих. Якщо Б. Кесло, наприклад, забив два м'ячі, то О. Васін, якого вважають здібним футболістом — жодного. Хоча він молодий, повний сил і енергії, але грає слабо, без цілеспрямованості, не проявляючи належної творчості.
Пасивністю лінії нападу можна пояснити той факт, що господарі поля теж не довели до логічного завершення чимало зручних моментів для взяття воріт противника. А в гостей за всю гру був, по суті, один гольовий момент, і вони скористалися ним.
Все це говорить про те, що в удар по воротах треба вкладати все своє вміння, точний розрахунок. Словом, про завершальні атаки мусять дбати всі футболісти. На жаль, спостерігається інше. Команда гра на низьких швидкостях, майже кожний ігрок допускав технічні погрішності.
З цього приводу мені не раз доводилось відповідати на запитання прихильників футбола. Відчувається, що вони стурбовані долею «Будівельника». Пропонують зібрати конференцію глядачів, глибше познайомитися з причинами невдач любимої команди, допомогти футболістам усунути недоліки. Адже «Будівельник» захищає честь міста, всієї Полтавщини і цим мусить дорожити».

А. Надін,
суддя республіканської категорії по футболу.
«Зоря Полтавщини» № 174 (11525), 28 липня 1970 (вівторок).

 

Де завершальні удари?


«Від кожного футбольного поєдинку, яким би цікавим, він не був, глядачі чекають насамперед голів. У зустрічі полтавського «Будівельника» з горлівським «Шахтарем» було забито лише один м'яч, і той на жаль, у ворота господарів поля.
Уже на початку матчу гості створили досить, гостру ситуацію на штрафному майданчику полтавців і лише чудова гра голкіпера Л. Клюєва врятувати команду від гола. Це повинно було насторожити гравців і послужити попередженням для «Будівельника», що їх. Суперник – досить агресивний. Та наші футболісти явно недооцінили свого суперника і продовжували грати неквапливо, прямолінійно. Особливо невпізнанним цього разу був за-хист господарів поля. Саме після його прикрої помилки на 8-й хвилині Ю.Ананченко відкрив рахунок. Щоправда, перший удар форварда захисник А.Максименко відбив, але повторний досяг мети. 1:0 повів «Шахтар».
Пропущений м'яч вніс гостроту в дії полтавців. У «Будівельника» були нагоди відігратися, але м'яч ніяк не міг знайти дорогу у ворота «Шахтаря».
Звичайно, поразка ця дуже прикра, особливо коли згадати, що полтавці провели в атаках більшу частину матчу. Але часто було видно, що наші футболісти барилися із завершальними ударами, перетримували м'яч, а іноді просто втрачали його.
Попереду в «Будівельника» є ще час проаналізувати свої невдачі, доповнити свою ігрову перевагу, яку команда має майже в кожній зустрічі, точними завершальними ударами».

В.Слюсар.
«Комсомолець Полтавщини» № 88 (1913), 28 липня 1970 (вівторок)

Фото гри


Погода