ПУРЦХВАНІДЗЕ Володимир
КОЗАЧЕНКО Юрій
БРЕНЬО Золтан

Перемогли полтавчани

У неділю на дніпропетровському стадіоні "Металург" відбувся матч не першість СРСР з футболу по класу "Б" між господарями поля і командою "Колгоспник" Полтава.

Перша половина гри проходила з перевагою місцевих футболістів. Та на 35-й хвилині полтавчанин Щупаков (№8) забиває в ворота дніпропетровців перший м`яч. На двадцятій хвилині другого тайму помилка воротаря дніпропетровців дозволила полтавчанинові Пажо (№11) забити другий м`яч. Полтавчани грали дружно, перевага була на їх боці. За сім хвилин до кінця тайму т.Золотухін (№10) сильним ударом послав у ворота дніпропетровців третій гол.

Гра закінчилась перемогою команди ДССТ "Колгоспник" (Полтава) з рахунком 3:0.

"Зоря Полтавщини" № 81 (8014), 22 квітня 1958 року (вівторок).

"Металург" зазнав поразки

Минулої неділі на дніпропетровському стадіоні «Металург» відбувся матч на першість країни з футболу серед команд класу «Б». Господарі поля приймали команду товариства «Колгоспник» з Полтави.

Гра проходила в гострій спортивній боротьбі. Запропонувавши швидкий темп, дніпропетровці неодноразово атакували ворота гостей, створюючи гострі моменти, але своєї переваги використати не змогли. Особливо погано і нечітко грав центральний нападаючий М. Дідевич. який «промазав» навіть з одинадцяти метрів. Гості показали дружну, напористу гру і тричі змусили дніпропетровців починати гру з центра поля.

Команда «Металург» зазнала поразки з рахунком 0:3.

«Дніпровська правда» № 79 (4721), 22 квітня 1958 року.

Невипадкова поразка "Металурга"

Рахунок міг би бути іншим на користь дніпропетровців, - сказав один з глядачів після матчу. Так, міг бути іншим.

У всіх, хто був присутній на стадіоні "Металург", в перемозі господарів на початку гри не сумнівалися. Вже велика була перевага "Металурга". Гості виявилися притиснутими до своїх воріт і самовіддано оборонялися. Але час йшов, а перевага господарів не була реалізована. Напад відігравав повільно, упускаючи ймовірні моменти для взяття воріт. Скільки разів Дідевич, Лапшин, Прохоров, тоді, коли треба бити по м'ячу, без кінця пасували один одному м'яч або віддавали люб'язно гостям.

А ось гості, маючи в першому таймі лише один момент, щоб забити гол, вміло скористалися ним і після кутового удару відкрили рахунок. Не обійшлося тут без допомоги воротаря "Металурга" Дмитрощенко, який проявив легковажність. Після відпочинку Дмитрощенко знову допускає грубу помилку і рахунок стає 2:0. У грі "Металурга" відразу настає розгубленість. Атаки втрачають свою гостроту, а гості все частіше з'являються на половині поля "Металурга". Незадовго до кінця матчу один з проривів полтавців спокійно закінчується голом. І на цей раз Дмитрощенко виявився безсильний.

Перед самим фінальним свистком суддя призначає пенальті у ворота гостей. Але Дідевич (вже вдруге в цьому сезоні) послав м'яч у бік від воріт. "Металург" при територіальній перевазі зазнав поразки. Рахунок 3:0 в цілому закономірний. Однієї територіальної переваги мало, треба щоб нападники вміли з будь-яких позицій бити по м'ячу. І врешті-решт, поки нападники грають на одного Дідевича, а самі не били по м'ячу за нинішньої поганої гри всіх без винятку нападників важко розраховувати на який-небудь успіх. У захисті погано зіграв Козаченко, який явно не справлявся зі своїм підопічним.

Н. Янов.

"Зоря" № 80, 22 квітня 1958 року (вівторок).

"Металург" Дніпропетровськ - "Колгоспник" (Чемпіонат СРСР. 1958. Клас Б. ІІ зона)