БАТАГОВ Арсеній
КУЛАЧ Владислав
ЩЕРБАК Дмитро

Зупинилися за крок до перемоги

Напередодні матчу в Дніпрі саме «Ворскла» бачилася незначним фаворитом. У «Дніпра-1» зовсім недавно змінився тренер і перші матчі Ігоря Йовічевіча показали, що перебудова команди під його стиль гри буде проходити важко. Дніпряни були розгромлені в Олександрії й ледь не поступилися в кубковому протистоянні, яке відбувалося в Горішніх Плавнях. «Ворскла» ж планово перемогла в кубку ПФК «Львів», давши перепочити деяким основним футболістам.

Першу небезпеку в матчі біля воріт суперника створили полтавці. Пердута знайшов пасом у штрафному майданчику «Дніпра-1» Кулача, Влад пробив не надто сильно й майже по центру. Тому Сарнавський з ударом впорався.

А ось господарі свій перший момент реалізували. На 14-й хвилинні вкидання ауту неподалік штрафного майданчика «Ворскли» дало початок гольовій атаці. Когут виконав хорошу передачу вздовж воріт. Альюн опинився сам в оточенні двох суперників, тому толком завадити не міг ні Довбику, ні Назареку. У результаті дальню стійку замкнув саме Назаренко.

Повівши в рахунку, господарі провели ще кілька непоганих атак і кілька разів було справді небезпечно. Знову, як і в Олександрії, перемудрив з обіграшем суперника у воротарському майданчику Різник – минулося. Дмитро реабілітувався, коли відбив неприємний удар Цурікова. Завести своїх підопічних спробував Юрій Максимов. Тренер ворсклян в одному з епізодів емоційно відреагував на рішення арбітра й отримав попередження.

Ближче до середини тайму «Ворскла» потроху оговталася й вирівняла гру. На 42-й хвилині полтавським футболістам вдалася хороша атака, результатом якої став гол головою у виконанні Кулача. Владислав використав вивірену передачу від Ігоря Пердути.

У другому таймі йшла також переважно рівна боротьба. На 66-й хвилині індивідуальною майстерністю відзначився Кане. Малійський легіонер сповна скористався тим, що його не надто активно зустрічали на підступах до штрафного майданчика й нахабно пішов уперед. Хитнувши корпусом захисника, Ібрахім отримав можливість пробити без перешкод по воротам з близької відстані. Удар був дуже точним – прямо під праву стійку. Сарнавський не мав жодного шансу.

Через десять хвили стався епізод, який дуже вплинув на перебіг подій у матчі. Цуріков, який уже мав жовту картку, атакував ззаду Пердуту. Порушення правил було й Ігор скрикнув від болю. Проте фол на око не був аж надто грубим. Іванов показав друге попередження, а з ним і червону картку.

Тут би полтавцям скористатися чисельною перевагою й спокійно довести матч до перемоги. Але, чомусь, нашим футболістам передалася нервозність суперників. За друге попередження вилучається Олександр Скляр. А на останній (п’ятій) компенсованій хвилині невиправдано грубо проти суперника на власній половині поля фолить Кане. Знову повторне попередження й «Ворскла» залишається вдев’ятьох. «Дніпро-1» швидко розігрує штрафний, Булеца, який вийшов на заміну по ходу другого тайму, наближається до воріт й явно готує удар. Його зустрічає лише Опанасенко, який завчасно стелиться в підкаті. Суперник витримує паузу й пробиває на силу метрів з двадцяти. У штрафному майданчику знаходилося дуже багато футболістів, тому Різник момент удару не бачив й пропустив м’яч, який летів майже по центру воріт – 2:2.

Якщо абстрагуватися від емоцій, то рахунок матчу справедливий. Після того, як цифри на табло стали «1:2», наші футболісти не створили майже нічого небезпечного біля воріт Сарнавського. Не мали особливих моментів, крім удару Булеци, й господарі. Єдина прикрість – це втрата основних виконавців Кане й Скляра, які, на жаль, не допоможуть полтавській команді в наступному матчі.