Ретро - 14-07-2013, 10:07 - sasa 54

14 липня в історії Ворскли: гра у Белфасті та прощальний матч Ігоря Кислова

14 липня в історії Ворскли: гра у Белфасті та прощальний матч Ігоря Кислова

Цього дня полтавська команда провела 6 офіційних поєдинків.

1960 року Колгоспник вдома приймав одеський СКА і поступився в результативному матч іменитим армійцям ― 2:3.

Позавчора на полтавському стадіоні «Колгоспник» відбулась перша гра другого кола розиграшу першості країни з футболу серед команд майстрів класу «Б». Полтавська команда «Колгоспник» зустрічалась з футболістами СКА (Одеса).

Понад 30 хвилин першого тайму господарі поля загрожували воротам своїх супротивників, але провести в них м’яч не змогли. Одесити ж забили в сітку полтавців два м’яча.

На початку другого тайму гості забили в ворота полтавців ще один гол. Після цього в грі команди «Колгоспник» наступив злам. Одеському воротареві довелося двічі виймати з сітки м’яч. Полтавці наполегливо добивалися зрівняти рахунок, але цього зробити їм так і не вдалося. Гра закінчилась на користь команди СКА (Одеса) — 3:2.

«Зоря Полтавщини» № 141 (8585), 16 липня 1960 року (субота).

1984 року у рамках аматорського чемпіонату УРСР Ворскла приймала вдома карлівський Нафтовик. Тут полтавці легко перемогли карлівчан ― 3:0.

1989 року календар чемпіонату СРСР серед команд української зони другої ліги заніс Ворсклу до Севастополя на матч з місцевою Чайкою. Полтавці поступилися колись популярній команді ― 2:3.

1990 року Ворскла вдома зустрічалася з молдавською командою Зоря з міста Бєльці. Цей матч став останнім для одного з кращих форвардів Ворскли 80-х Ігоря Кислова. Ворскла впевнено перемогла Зорю ― 4:1, а Кислов поїхав до Болгарії, де через рік у складі великотирнівського Етера став чемпіоном країни. Однак, так склалася доля футболіста, що він ще повернувся до Ворскли, став капітаном команди і допоміг команді вибороти 1997 року бронозові нагороди чемпіонату України.

Подарунок на весілля

Минулої суботи на стадіоні «Колос» полтавська «Ворскла» приймала в заключному матчі першого кола команду «Зоря» з молдавського міста Бєльці і довела свою перевагу.

Найпомітнішими в складі господарів були В.Прокопиненко, В.Немешкало, С.Соловей та І.Кислов. Для Ігоря це був останній матч у складі «Ворскли», з якою закінчився у нього контракт. Кращий бомбардир «Ворскли» відтепер на два роки уклав контракт із футбольним клубом «Етер», гратиме два роки в Болгарії.

Відбулася ще одна подія в житті футболіста. У день матчу пов’язав він свою долю з Валентиною, студенткою Полтавського кооперативного інституту. Керівництво клубу вручило йому в цей день подарунок. А Ігор зробив сам собі весільний подарунок: під неймовірним кутом після прострільної передачі з правого флангу С.Ходирєва добив м’яч у сітку. Це сталося на 40-й хвилині. До цього часу полтавці вже вели в рахунку 2:1. Обидва м’ячі провів, узявши гру на себе, С. Соловей. Він відкрив рахунок, а потім так само, як із гри — у правий нижній від воротаря кут пробив пенальті.

Єдиний гол зумів відквитати капітан «Зорі» О.Спиридон. І останній, четвертий гол, не без участі І.Кислова провів В.Прокопиненко. 4:1 — непоганий результат під завісу першого кола. У «Ворскли» 23 очки і сьомий рядок у турнірній таблиці.

В. Золотов, «Комсомолець Полтавщини» № 85 (5086), 17 липня 1990 року (вівторок).

Ще два матчі 14 липня Ворскла провела вже за часів незалежної України. 2007 року команда вдома розписала нічию 1:1 з луганською Зорею, а 2011 році в Белфасті біло-зелені стартували в Лізі Європи перемогою над Ґлентораном ― 2:0.

Отож, підсумок матчі 14 липня такий: 3 перемоги, 1 нічия і 2 поразки. Різниця м’ячів ― 14:8 на користь Ворскли.

Олександр ПОЛТАВЕЦЬ

Погода