Мотобол - 18-02-2011, 09:02 - sasa 46

35 років полтавської \»помилки\» всесоюзного масштабу

35 років полтавської \»помилки\» всесоюзного масштабу

Федерація мотоболу України оприлюднила проект національних змагань цього року.

Новий мотобольний сезон в Україні розпочнеться в Єнакієвому, де 14-17 квітня заплановано провести молодіжний чемпіонат України. Потім у Кам\’янець-Подільському, 19-22 квітня, пройде розіграш Кубка країни. Першість України серед команд І ліги відбудеться в Кіровському, 9-12 червня. Цьогорічний чемпіонат країни, згідно з проектом, має проходити у 4 етапи. За проектом календаря хронологія очікується така: перший і другий етапи — з 28 травня — по 15 серпня (матчі на полях команд-суперниць); третій етап — в Єнакієвому (18-21 серпня); четвертий етап — у Кам\’янець-Подільському (15-18 вересня).

Також нагадаємо, що цього року різні українські команди не проти (а як буде насправді?) взяти участь або у чемпіонаті Східноєвропейської ліги (Росія, Білорусь, України), або відкритому чемпіонаті Білорусі (Білорусь, Україна, Литва). А цьогорічний чемпіонат Європи відбуватиметься в Україні — у місті Вознесенську Миколаївської області (10-16 липня).

Також цього тижня виповниться 35-та річниця найбільшого скандалу, пов\’язаного з мотобольною Полтавою, хоча сама Полтава до цього абсолютно не причетна. Отже, 20 лютого 1976 року «Пошта СРСР» випустила спеціалізований колекційний конверт із зображенням мотобольної гри з підписом: «Чемпионат Европы по мотоболу. Полтава. 1976». Це призвело не лише до всесоюзного скандалу, а й до європейського. Адже у 1976 році, по-перше, турнір Євро вже готувалася прийняти Федеративна Республіка Німеччини (де він саме і відбувся того року), а, по-друге, у той період ще не було змагань, які б мали назву «чемпіонат Європи» — турнір найвищого європейського рангу для національних збірних команд тоді мав іншу назву — Кубок Європи з мотоболу. Та, можливо, саме завдяки цій всесоюзній поштовій помилці, у Полтаві через два роки — у 1978 році — вперше в історії таки відбувся Кубок Європи з мотоболу. Дехто вважає, що це був незвичний компроміс, адже на поштових конвертах було не важко виправити \»помилку\» замінивши (причому, без проблем) лише одну цифру — останню 6 — на 8. Тож наші земляки, у яких є оригінал цього радянського поштового «мотобольного» конверту, насправді мають у своїх руках справжню «реліквію-нісенітницю».

Погода