Мотобол - 15-10-2012, 10:10 - sasa 26

Чемпіон відомий. Призери визначаться у кабінетах

Чемпіон відомий. Призери визначаться у кабінетах

6 ,7 жовтня у на мототреку с. Вишняки Хорольського району відбулися матчі заключного третього кола Чемпіонату України з мотоболу 2012 року. З п\’яти команд, що брали участь у Чемпіонаті, цього разу змагалися лише три. З певних причин, офіційно не повідомлених на початок змагань, не з\’явились на ігри каменець-подільське «Поділля» та вознесенський «Схід».

 

У першому матчі, що відбувся у суботу, господарі, «Нива» з Вишняків у гострій боротьбі перемогли команду «Антрацит-2» з м. Кіровського Донецької області з рахунком 3:1. У вишняківців дублем відзначився Вовк і одним голом Жиденко. У кіровчан гол забив Москаленко.

 

У неділю два матчі проводив минулорічний срібний призер першості України, володар цьогорічного Кубка України, безсумнівний лідер нинішнього українського чемпіонату кіровський «Антрацит». Спочатку він зіграв зі своїми земляками «Антрацит-2». Хоча на полі змагались дві команди одного спортивно-технічного клубу, одного тренера Володимира Миколайовича Москаленка, гра видалась видовищною і напруженою, коли апріорі сильніші, старші і досвідченіші, відчували значний опір своїх молодших колег. Було багато голів, були жорсткі єдиноборства, були вилучення в обох складах. Загалом гра закінчилась з рахунком 9:3. У «Антрацита» голи забивали Костюк (3), Бойко (3), Лазаренко (2), Бабенко. У «Антрацита-2» голами відзначились Шевченко, Москаленко, Ушаков.

 

У другому своєму матчі «Антрацит» екзаменував «Ниву». Очікувалась теж видовищна гра і місцеві вболівальники чекали на другу перемогу своїх земляків. Насправді, підтвердилось, але частково. У першому періоді рахунок відкрив Лазаренко, у другому Жиденко забив м*яч у відповідь. Перша половина гри так і закінчилася внічию. Здавалось, господарі, гра яких набуває чітких рис від матчу до матчу, прикладуть максимум зусиль для перемоги в своїй останій грі сезону. Але вже у третьому періоді визначальною стала краща фізична підготовка команди з Донецької області. Свідомо віддавши ініціативу, граючи другим номером, «Антрацит» на швидких контратаках забиває три голи тоді, коли господарі вже не встигали організовувати оборону своїх воріт, які три періоди матчу захищав засновник славної мотобольної династії, шістдесятитрирічний (!) ветеран мотоболу Олексій Сосницький. Відзначились двічі Лазаренко і раз Бабенко. У заключному четвертому періоді з пенальті у господарів відзначився Жиденко, а у гостей ще раз Бабенко та Бойко. Отже, гра закінчилась з рахунком 9:3 на користь «Антрациту».

 

Через прецендент, коли через неявки двох команд ігри третього кола були на межі зриву, підсумки Чемпіонату України підводити зарано, поки не з*явиться  рішення Федерації мотоболу України щодо санкцій до команд-порушниць. Наразі ж чітко визначено, що чемпіоном першості став «Антрацит». Кіровчанам у Вишняках був вручений чемпіонський кубок і золоті медалі Чемпіонату України з мотоболу 2012 року. Чемпіонами стали Михайло Гребенюк, Роман Бабенко, Сергій Войков, Вячеслав Лазаренко, Володимир Бойко, Іван Костюк, тренер Володимир Миколайович Москаленко. Інші місця турнірної таблиці Чемпіонату без урахування ймовірних штрафних сакцій у вигляді зняття очок з команд-порушниць Положення про Чемпіонат України на сьогодні такі: 2 – «Схід» (Вознесенськ), 3 – «Антрацит-2» (Кіровське), 4 – «Поділля» (Кам*янець-Подільський), 5 – «Нива» (Вишняки). Але, повторюсь, ця ситуація не остаточна і буде урегульована рішенням Федерації.

 

І ще про приємне, особливо для любителів мотоболу Полтавщини. У селі Стовбина Долина Новосанжарського району відбувся товариський матч між командами «Нива» з Вишняків та «Колос» зі Стовбиної Долини. За новосанжарську команду грали місцеві та полтавські ветерани: Назаренко, Мороховець, Юхно, Кондратенко, Хопта, І.Зимовець, А.Зимовець, Василенко. Основний час впертої боротьби закінчився нульовою нічиєю. Серія одинадцятиметрових штрафних ударів закінчилася мінімальною перемогою гостей. Схоже, що цей матч стане епохальним у відродженні стовбинодолинської команди після двох десятиліть небуття. Районною владою вже організована передплата німецькій компанії за два нових мотоцикли. Збирають кошти на інші. У планах робота з підготовки кадрової молодої зміни ветеранам, реконструкція мототреку. А мотобол новосанжарці не забули і люблять, про що свідчить майже три тисячі глядачів на товариському матчі. Хочеться сподіватись, що Полтавщина знову буде на передових позиціях українського мотоболу. І виросте нове покоління полтавських мотоболістів, що успішно захищатимуть кольори як своїх клубів, так і національної збірної.

 

До речі, на сайті спортивно-технічного клубу «Антрацит», мотобольна команда якого є базовою для національної збірної, розміщені розлога стаття і великий фотоматеріал про підготовку і участь національної збірної України у Чемпіонаті Європи 2012 року в Куппенхаймі (Німеччина). Полтавщину на ньому представляли гравці, що є лідерами збірної України Іван Костюк та Володимир Бойко, лідери збірної Росії Геннадій Миць, Володимир та Олександр Сосницькі, арбітр Міжнародної категорії, керівник Національної офіційної делегації України на Чемпіонаті Європи Володимир Матірний та ваш покірний слуга.                                                                                                                     

Станіслав ЖУК,

прес-служба ФМУ, прес-служба СТК «Антрацит»

Погода