Мотобол - 08-06-2011, 04:06 - sasa 45

Чи відбудеться чемпіонат Європи?

Чи відбудеться чемпіонат Європи?

Найгарячішою темою минулого тижня у мотобольному світі була офіційна відмова збірної Франції брати участь у чемпіонаті Європи з мотоболу 2011 року в українському місті Вознесенську.

Але це був протест не проти України, а проти чиновників з департаменту мотоболу Європейського мотоциклетного союзу, яким керує німець Карл Фогель. Таким чином французи висловили протест проти незмінного регламенту проведення чемпіонатів Європи. Вони протестують проти того, що матч за золоті медалі проводиться тільки між збірними, які посідають перше-друге місця у кваліфікаційному турнірі. До такого вже \»античного\» регламенту чудово пристосувалися братні збірні Росії і Білорусі, які протягом тривалого часу так планують свою стратегію у кваліфікаційному турнірі, щоб саме вони мали нагоду грати у фінальному матчі. І ця \»система\» працює надійно. Адже протягом останніх років за золоті медалі чемпіонатів Європи з мотоболу у вирішальних матчах грають виключно росіяни з білорусами.

Французи вже давно пропонували змінити регламент: щоб після кваліфікаційного турніру проходили не стикові матчі за \»золото\» і \»бронзу\», а півфінальні поєдинки. У цьому випадку, на їхню думку, кваліфікаційна \»корупція\» не буде мати жодного сенсу. Французам систематично відмовляли у цій новації. Тепер французи почали реально діяти. Одразу після демаршу \»трикольорових\», як зазначають фахівці, їх підтримали, мовби, голландські мотоболісти. Збірна Литви, здається, також не приїде до Вознесенська — але з інших причин. А мотоболісти збірної Азербайджану просто не можуть знайти гроші, щоб приїхати в Україну. А ось збірна Німеччини поки що розмірковує. Адже, по-перше, мотобольний департамент Європи очолює німець, по-друге, якщо французи не приїдуть, то німці мають гарний шанс поборотися навіть за золоті медалі Євро-2011.

Ситуація патова. Кожен день приносить якісь сенсаційні повідомлення. Починає виникати багато \»ділових\» пропозицій. Французи, мовби, пропонують за власні кошти провести у Франції альтернативний чемпіонат Європи за новим — \»революційним\» — регламентом, який може привести до зовсім інших результатів та розстановки сил в європейському мотоболі. Отже ситуація вже перевищила критичну точку, після якої треба починати активно діяти і європейським мотобольним чиновникам, і чиновникам українського мотоболу, які часто організовують чемпіонати Європи в Україні (через рік), але не пропонують ніяких змін на перспективу.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ

Погода