Новини - 08-04-2009, 02:04 - sasa 329

Матч \”Дніпро\” – \”Ворскла\” судитиме іменинник

Стали відомими арбітри матчів 23 туру чемпіонату України в Прем’єр-лізі. Зокрема матч «Дніпро» – «Ворскла» обслуговуватиме калуський арбітр національної категорії Євген Геренда.

Шляхи Геренди та «Ворскли» перетиналися шість разів. Уперше калуський рефері судив матч за участю полтавців 30 жовтня 2005 року. «Ворскла» вдома приймала київський «Арсенал». Біло-зелені здобули перемогу 2:0, а Геренда показав три жовті картки: одну нам, та дві – гостям.

Наступного матчу довелося чекати без малого майже два роки. 17 серпня 2007 року Геренда знову приїхав у Полтаву де знову судив матч зі столичними канонірами. І цього разу перемога була на боці господарів – 2:1. Арбітр призначив пенальті у ворота «Арсеналу», яке на 21-й хвилині не реалізував Сергій Кравченко. А на початку другої половини зустрічі, коли рахунок зрівняв Євген Селезньов, Геренда через чотири хвилини вилучив автора гола за грубу гру проти Джурічіча. Вже потім точилося чимало розмов чи правий був арбітр, адже ініціатором того конфлікту був полтавський легіонер «Ворскли». Та як би там не було – друга перемога поспіль за суддівства Геренди.

Третя гра відбулася 15 вересня 2007 року. Цього разу Геренда обслуговував матч в Ужгороді «Закарпаття» – «Ворскла». Поєдинок закінчився внічию – 1:1, а калуський рефері відзначився тим, що показав лише по одній жовтій картці суперникам.

9 березня 2008 року Геренда знову приїхав до Полтави де судив вже матч із «Шахтарем». Полтавці мінімально поступилися – 0:1, а рефері знову роздав по одному «гірчичнику» командам.

П’яту гра яку обслуговував Геренда відбулася 11 травня 2008 року. У Києві «Ворскла» зустрічалася з «Динамо». Полтавці тоді поступилися – 1:2, а Євген Геренда показав п’ять жовтих карток командам, причому чотири отримали господарі поля динамівці. Крім того на 71-й хвилині калушанин призначив пенальті у ворота Долганського, який, щоправда, не реалізував Корреа.

Останній поєдинок який судив Геренда відбувся зовсім недавно – 13 березня 2009 року у Полтаві, коли він судив матч \”Ворскла\” – \”Львів\”. Підсумок цієї гри усім добре відомий – 0:0.

Отже, загальний підсумок суддівства Гереди проти «Ворскли» таке: 20 жовтих карток (12 полтавцям), одне вилучення (у суперників) та ще два пенальті (по одному разу в обидва боки, які не були реалізовані).

До речі, Геренда перед матчем у Дніпропетровську проведе 9 квітня пропущений поєдинок між «Іллічівцем» та «Металістом». А через два дні він виведи на «Дніпро-Арені» вже «Дніпро» та «Ворсклу». І саме цього дня, 11 квітня, у Геренди день народження. Йому виповниться 44 роки.

Допомагатимуть рефері в полі, арбітри на лініях: Василь Ольшанецький з Івано-Франківська та Віктор Дем’яненко з Мукачевого. Делегат ФФУ – Іван Гайворонський (Донецьк). Інспектор – Валерій Лисенко (Одеса).