Ретро - 24-04-2019, 06:04 - admin 726

Найпам’ятніші камбеки «Ворскли»

Коли 0:2 чи 0:3 - ще не вирок.

У вчорашньому матчі «Ворскли» проти «Десни» сталася історична в деякому сенсі подія. Полтавці уперше за увесь час своїх виступів в елітному дивізіоні українського футболу змогли відігратися, програючи по ходу зустрічі три м’ячі.

Пригадується ще два випадки, коли «Ворскла» могла створити подібний камбек. В сезоні 2002/03, проводячи матч другого кола в Сімферополі, підопічні Андрія Баля до семидисятої хвилини програвали з рахунком 0:3. Зусиллями Омоко й Шевцова два голи вдалося відіграти. Але на повноцінний камбек тоді не вистачило часу (Шевцов відзначився на 84-й хвилині).

Могла «Ворскла» створити диво і в 1/8 фіналу розіграшу Кубка України сезону 2012/13. Полтавці вдома приймали «Таврію» й після першого тайму поступалися 0:3. По перерві з інтервалом у три хвилини відзначилися Безус та Будник (60-та й 63-я хвилини). До кінця матчу було вдосталь часу, але рахунок більше не змінювався.

Був цікавий випадок під час виступів «Ворскли» в першій лізі. У сезоні 95/96 полтавці виграли перший тайм в Макіївці у місцевого «Шахтаря» з рахунком 3:0. Але після перерви цю перевагу повністю розгубили й дозволили супернику звести до нічиєї матч, який відбувався у день міста Макіївка (3:3). Того сезону підопічні Віктора Пожечевського почувалися на скільки впевнено, що могли дозволити собі зробити такий «подарунок» супернику.

А ось випадків, коли «Ворскла» змогла не програти, поступаючись по ходу зустрічі два м’ячі, було куди більше. Нижче наведений список таких матчів:

1. 29.10.00. «Ворскла»-«Шахтар» 2:2 (Онопко (49), Мелащенко (70) – Ателькін (8, 44))
  2. 09.04.06. «Кривбас»-«Ворскла» 2:2 (Панферов (11), Кашевський (36) – Главіна(39), Чижов (41))
  3. 27.11.10. «Таврія»-«Ворскла» 2:2 (Фещук (4), Ідахор (11) – Чеснаков (43), Янузі (90+2))
  4. 29.10.11. «Металіст»-«Ворскла» 2:2 (Клейтон Шав’єр (18), Соса (37) – Безус (69), Оберемко (89))
  5. 02.09.12. «Ворскла»-«Дніпро» 2:2 (Селін (80), Янузі (83) – Олійник (19), Джуліано (53))
  6. 27.10.13. «Дніпро»-«Ворскла» 2:2 (Коноплянка (16), Дуглас (39) – Дедечко (54), Мазух (90+5, автогол))
  7. 30.10.16. «Ворскла»-«Олександрія» 2:2 (Кобахідзе (90, з пен.), Одарюк (90+2) – Яремчук (1), (21))
  8. 03.12.16. «Ворскла»-«Динамо» 2:2 (Турсунов (15), Ребенок (33) – Сидорчук (4), Ярмоленко (14, з пен.))

Як бачимо, найчастіше два м’ячі «Ворскла» відігравала під керівництвом Василя Сачка (три рази). Два рази подібне змогла зробити команда Миколи Павлова й по одному разу – Сергія Свистуна, Віктора Носова й Сергія Морозова.

А який камбек «Ворскли» найбільше запам’ятався вам?