Полтавщина-Спорт - 04-05-2021, 01:05 - admin 14208

Півмарафони України: що чекає на Полтаву?

Півмарафони України: що чекає на Полтаву?

Років п’ятнадцять-двадцять тому культура напівмарафонів та бігу в Україні не була такою популярною, як зараз.

Ми могли чути по новинам, наприклад, про грандіозний Ньюйоркський напівмарафон і одночасно не могли уявити, що таке можливо в України. Проте цифрова трансформація світу почала стирати кордони й західна культура поступово поширюється в Україні.

Хто проводить півмарафони й навіщо

В Україні організацією півмарафонів займаються переважно представники великого бізнесу. Складно сказати, чи це данина західній моді, чи керівники великих компаній і справді хочуть зробити свій вклад у здоров’я нації через популяризацію бігу. А, можливо, справа ще й створенні відповідної репутації бренду. В будь-якому випадку, вони дають можливості. А користуватися цими можливостями чи ні – особиста справа кожного. Головне, що зараз кожен бажаючий за відносно невелику платню може долучитися до масових змагань з бігу й перевірити свою форму та рівень, отримавши пам’ятну медаль.

Зазвичай півмарафони України плануються наперед, тому можна зазирнути в складений календар й запланувати участь в бігових змаганнях наперед, підгадавши свій вихід на хорошу форму. Отже, бігові змагання чекають на полтавців у цьому році?

Півмарафони України в Полтаві

Останній півмарафон проходив у нашому місті наприкінці минулого року – 27-го грудня й носив назву «Полтавська зима». Проводиться він не вперше й добре висвітлювався в місцевих ЗМІ, тому детальніше зупинимося на майбутніх змаганнях.

Наступний півмарафон у нашому місті запланований 6-го вересня цього року. Це «Полтава напівмарафон». Учасникам пропонується подолати дистанцію в десять або двадцять один кілометр по асфальтовому покриттю. Внесок за участь стартує від трьох євро. Ті, хто успішно подолає дистанцію, отримають сертифікат Федерації легкої атлетики України.

Що робити, якщо в перших числах вересня ви не перебуватимете в Полтаві? В якості альтернативи можна розглянути півмарафони України в сусідніх містах, наприклад, у Кременчуці.

Півмарафони в Кременчуці

Steel Runners Half Marathon проходив 20-го березня, тому на нього можна буде заявитися вже в наступному році (дистанції – 5, 10 і 21 кілометр, внесок – від 5 євро). А ось напівмарафон «SweetLo» запланований у Кременчуці на 19 вересня. Можна заявитися на дистанцію 21 кілометр, а організаційний внесок складає від 17 євро. Бігти доведеться по асфальтовому покриттю.

Сусідні області

Якщо не потрапляєте і в Кременчук, то варто розглянути сусідні області:

  • Суми напівмарафон. Змагання в сусідній області, тому на них варто звеhнути увагу. Дистанції 10 і 21 кілометр, внесок від 3 євро та асфальтове покриття. Планується 9-го травня, тому час для подачі заявки ще є;
  • Черкаси напівмарафон. Тут часу для заявки й планування участі трохи більше. Змагання заплановані на 17-те травня. Дистанції 10 і 21 кілометр, внесок – від 3 євро;
  • Dnipro Half Marathon. Ті ж дистанції по асфальту 24-го травня. Внесок – від 28 євро;
  • Dnipro Trail Run. Хороший варіант, якщо ви не любите бігати по асфальту, а віддаєте перевагу бігу по пересіченій місцевості й бездоріжжю. Дистанції 11 і 21 кілометр, участь безкоштовна. Планується 13-го червня.

А що на рахунок всієї України?

Бігати півмарафони в рідному місті зазвичай зручно, але в таких випадках не завжди є відчуття масовості. Зазвичай на півмарафони в невеликих обласних центрах заявляється помітно менше учасників. Якщо ви впевнені в своїх силах й хочете краще  відчути атмосферу змагальності, то можна розглянути можливість участі в півмарафонах, які проводяться в містах-мільйонниках, хоча це і обійдеться трохи дорожче.

Серед них виділимо наступні:

  • Kyiv Half Marathon. На цей напівмарафон можна заявитися вже в наступному році, оскільки він проходи 5-го квітня. Доступні дистанції – 10 і 21 кілометр, внесок – від 30 євро, покриття – асфальт;
  • Kharkiv New Year Run. Новорічний марафон, який проводиться 1-го січня, тому доведеться почекати наступного року. Доступні дистанції – 10 і 20 кілометрів, внесок – від 16 євро, покриття – асфальт;
  • Kharkiv Half Marathon. Ще один півмарафон з прицілом на наступник рік. Проводився 22-го березня на дистанціях 5 і 21 кілометр на асфальтовому покритті. Внесок складав від 20 євро;
  • Lviv Half Marathon. Півмарафон у місті Лева пройде 14-го червня на асфальтовому покритті. Дистанції – 10 і 21 кілометр, внесок – від 28 євро;
  • Kharkiv Half Marathon. Ще один півмарафон в Харкові. Запланований на 4-те жовтня. Покриття – асфальт, дистанції – 10 і 21 кілометр, внесок – від 28 євро.

Звісно, наведений список український півмарафонів не є вичерпним. Їх набагато більше й завжди є можливість підібрати оптимальні для себе змагання, які врахують логістичну складову, підходящу дистанцію та ціну.

Бігаймо разом!

Погода