Новини - 18-11-2019, 10:11 - admin 598

Помер колишній півзахисник «Колоса» Василь Курилов

Гравець хоч і не довго виступав за полтавську команду, проте залишив слід у пам'яті вболівальників.
Помер колишній півзахисник «Колоса» Василь Курилов

12-го листопада на 72-му році життя перестало битися серце колишнього півзахисника полтавського «Колоса», брестського «Спартака», мінського «Динамо», запорізького «Металурга», севастопольського й рівненського «Авангарда» та брестського «Динамо» Василя Івановича Курилова.

Василь Курилов володів величезним талантом, про що свідчить «золото» на першому Чемпіонаті Європи серед 18-річних, яке він здобув з юнацькою збірною СРСР. Але в кар’єру гравця втрутилася травма коліна. Вона не дозволила Василю Івановичу повністю розкрити свій талант.

До Полтави Василь Курилов потрапив в 1972 році. При тотальному використанні в радянському футболі 60-х колись революційної системи 4-2-4 лівоногий Курилов у всіх колишніх командах грав лівого півзахисника. Але в «Колосі» Віктор Носов застосував схему 4-2-2-2, і Курилов отримав місце під нападниками. Два сезони він визнавався кращим гравцем і бомбардиром команди. Сім’я футболіста на той час після обміну квартир жила в Бресті, з’являтися вдома наїздами набридло, і після сезону-74 півзахисник прийняв рішення повернутися до рідних.

Ось як характеризував Курилова в 1974 році в своєму річному звіті Віктор Носов: “Володіє непоганим фізичним розвитком, середні швидкісні якості, задовільна гнучкість і координація рухів. Добре поставлений удар лівою ногою з місця і з льоту, сміливо бере на себе гру, непоганий дриблінг, в окремих моментах самостійно виходить із досить складних ситуацій, сміливий, проте не завжди рішучий. Добре грає головою. Ігри проводить рівно.

Може грати в хороший футбол при серйозному ставленні до своїй фізичних кондицій. На жаль, не хоче продовжити своє футбольне життя, вважає, що його «лебедина пісня» проспівана. А жаль – міг би принести користь команді”.

Завершував кар’єру гравця Василь Курилов в «Динамо» (Брест), де й розпочав тренерську роботу. В останні роки життя доля досить жорстоко обійшлася з Куриловим, відібравши в нього пам’ять.

Читайте більше про кар’єру футболіста в статті Василя Саричева «Мить і доля. Василь Курилов».

Фото: dynamo-brest.by

Погода