Мотобол - 12-04-2011, 08:04 - sasa 30

Президент України вручить Кубок переможцям міжнародного мотобольного турніру пам\’яті нашого земляка-космонавта Георгія Берегового

Президент України вручить Кубок переможцям міжнародного мотобольного турніру пам\’яті нашого земляка-космонавта Георгія Берегового

Офіційно мотобольний сезон в Україні розпочнеться вже цього тижня, коли 15 квітня в місті Єнакієвому Донецької області стартує міжнародний турнір, присвячений пам\’яті видатного українця, льотчика-космонавта СРСР Георгія Берегового.

 

Турнір стартує саме 15 квітня, у день 90-ї річниці з дня народження Георгія Тимофійовича, який народився у селі Федорівка Карлівського району Полтавської області. У змаганнях братимуть участь чотири команди з трьох країн. Першого дня у півфіналах зіграють \»Комета\» (станиця Кущовська, Росія) — \»Схід\» (Вознесенськ, Україна), \»Союз-3\» (Єнакієве, Україна) — \»Лунінець\» (Білорусь). Наступного дня, 16 квітня, пройдуть матч за 3-є місце і фінал. Шанувальники мотоболу Донецької області вже встигли \»завалити\» інтернет повідомленнями про те, що, \»Кубок Берегового\» переможцю турніру особисто буде вручати Президент України Віктор Янукович, який на той період має перебувати у Донецькій області. Тамтешнім мешканцям відомо, яку велику роль зіграв космонавт і депутат Верховної Ради СРСР (від Донецької області) Георгій Береговий не лише в особистому житті Віктора Януковича, а й у становленні мотобольної команди в Єнакієвому. Саме на честь нашого земляка Георгія Берегового мотобольна команда цього міста, яка була створена наприкінці 60-х років минулого століття, має до цього часу назву \»Союз-3\». Адже Г. Береговий здійснив 26-30 жовтня 1968 року космічний політ на космічному кораблі \»Союз-3\».

А між тим на пострадянському просторі вже почалося мотобольне \»пробудження\». 2 квітня в Росії було зіграно перший товариський матч, в якому \»Супутник\» (Олександрівська) програв у себе \»Агрокомплексу\» (Кірпільська) — 2:4. Через чотири дні, 6 квітня, перша товариська гра відбулася в Україні — в Єнакієвому місцевий \»Союз-3\» програв \»Антрациту\» (Кіровське) — 2:6. У господарів поля відзначилися Постний і Ніколенко, у гостей — Бабанов (4), Шевченко і Михалець. 

Також стало відомо, що турнір Кубка України з мотоболу розпочнеться 19 травня у Кам\’янець-Подільському, а вже 22 травня визначиться володар Кубка України 2011 року, повідомляє кореспондент «ПС» Ігор ЧЕРЧАТИЙ.

Погода