Ретро - 12-05-2009, 12:05 - sasa 22

Усі перемоги над \”Металістом\”. Як це було

Усі перемоги над \”Металістом\”. Як це було

Нажаль, не так часто полтавська команда радувала своїх прихильників перемогами над своїми географічними сусідами. Доля не так часто зводила команди в одну лігу. Однак навіть в тих матчах, що відбулися, полтавці не часто перемагали «Металіст». І все ж перемоги були. Тому давайте згадаємо їх усі, ще з часів проведення чемпіонатів СРСР.

Чемпіонат СРСР, клас \”Б\”, ІІ зона.

06.05.1958 (вівторок) \”Авангард\” (Харків) – \”Колгоспник\” (Полтава) – 1:2 (0:1).

Голи: 0:1 Дралюк (3), 0:2 Пажо (47), 1:2 Самсонов (86).

Учора в місті Харкові відбулася чергова зустріч на першість СРСР з футболу між командами класу \”Б\” – полтавським \”Колгоспником\” і харківським \”Авангардом\”. Гра проходила під дощем. Полтавчани дружно атакують ворота і вже в першій половині гри відкривають рахунок.

Після перерви футболісти Полтави забивають ще один гол в сітку господарів поля. За чотири хвилини до кінця гри харків`яни посилають у ворота гостей свій м`яч. Гра закінчилась з рахунком 2:1 на користь \”Колгоспника\”.

(\”Зоря Полтавщини\” № 90 (8023), 7 травня 1958 року (середа).

… розповідає старший тренер команди – майстер спорту Й.Д.Лівшиць:

– Четверта зустріч відбулась з харківським \”Авангардом\”. Це теж одна з найсильніших команд нашої зони. До гри ми добре підготувалися і відразу після свистка судді захопили ініціативу. На третій хвилині Г.Дралюк прекрасним ударом з 25 метрів б`є в лівий верхній куток воріт. Гол!

На початку другої половини гри нападаючий І.Пажо забиває другий м`яч. Вже після гонгу харків`янам вдалося відквитати один гол.

(\”Комсомолець Полтавщини\” № 7 (604), 11 травня 1958 року (неділя).

Чемпіонат СРСР, клас \”Б\”, ІІ зона.

17.08.1958 (неділя) \”Колгоспник\” (Полтава) – \”Авангард\” (Харків) – 1:0 (0:0).

Гол: Бугаєвський (87).

Друга перемога над харків`янами

Цікаве спортивне змагання відбулося у неділю на полтавському стадіоні \”Колгоспник\”. Господарі поля приймали футболістів харківського \”Авангарда\”. Це була друга зустріч команд в розиграші першості СРСР по класу \”Б\”. Перша, що відбулась в Харкові закінчилась перемогою полтавчан з рахунком 2:1.

Перед виходом на поле \”Колгоспник\” мав 19 очок і займав 8 рядок, \”Авангард\” – 16 очок і був десятим в турнірній таблиці. Змагання проходили жваво, напружено з перемінним успіхом. Загрозливе становище дуже часто створювалось біля воріт господарів поля, то біля воріт гостей. На відпочинок обидві команди пішли не відкривши рахунок.

З перших хвилин другої половини гри напруження наростало. Знову було багато загрозливих моментів біля воріт обох команд. У полтавчан особливо добре грали захисники м/с Бреньо, Хижняк, Борисов, кілька важких мячів взяв воротар Тисовський. В захисті гостей заслуговують на відзначення Ожередов (№3) і воротар м/с Уграїцький.

Команда \”Колгоспник грала дружно, злагоджено. Вона побудувала свою гру на швидких проривах крайніх нападаючих з передачею м`яча в центр на удар. Пролунав гонг. Залишилось 5 хвилин, а рахунок 0:0. Полтавчани посилили натиск на ворота гостей. Воротар гостей Уграїцький, який, до речі, завжди швидко вибивав м`яч, затримує гру. Харків`ян, як видно задовольняє нічия. Та соь нападаючі \”Колгоспника\” по лівому краю прориваються до воріт авангардівців. Передача в центр. Віктор Бугаєвський підхопив м`яч, перекинув його через воротаря, який кинувся під ноги, і сильним ударом послав під перекладину у сітку воріт. Рахунок 1:0.

Таким чином, команда \”Колгоспник\” вийшла на 7 місце, набравши 21 очко.

О.Литовченко

(\”Комсомолець Полтавщини\” №50 (647), 20 серпня 1958 року (середа).

Після цих двох стартових перемог полтавці двічі поступилися наступного 1959 року, а також програли в кубку СРСР причому з хокейним рахунком – 4:5. Варто сказати, що в інших матчах у рамках чемпіонатів Радянського Союзу наша команда більше не перемагала «Металіст», ні в офіційних матчах, ні, навіть, в товариських!

Нові перемоги прийшли з проведенням незалежного чемпіонату. І тут «Ворсклі» є чим пишатися. У чотирьох матчах, зіграних командами у першій українській лізі – усі виграли ворскляни із загальним рахунком 10:3!

Чемпіонат України, перша ліга.

28.08.1994 (неділя) \”Ворскла\” (Полтава) – \”Металіст\” (Харків) – 4:0 (4:0).

Полтава, стадіон \”Ворскла\”, хмарно, +22 градуси, 2000 глядачів.

Судді: Олександр Балакін (Київ), Олександр Тютюн (Фастів), Анатолій Габелко (Бориспіль).

\”Ворскла\”: Олег Стороженко, Юрій Левчук (Рустам Хайдаралієв, 46), Ярослав Ланцфер, Олег Кривенко (к/к), Андрій Толстов, Анатолій Сірик, Ігор Толстов (Ігор Ляшенко, 46), Ігор Мачоган, Павло Матвійченко (Андрій Брагинець, 67), Вазген Манасян (Олег Слободський, 79), Олександр Піндєєв (Анатолій Михалко, 81).

Запасний: Олександр Супрун.

Головний тренер: Віктор Пожечевський.

\”Металіст\”: Олександр Горяїнов (Павло Тимченко, 46), Сергій Селезньов, Андрій Шинкарьов, Євген Назаров, В\’ячеслав Сидоркін (к/к), Ігор Товкач (Віктор Григоров, 46), Сергій Скороход (Євген Терещенко, 46), Олег Кирилов, Володимир Лінке (Олександр Карабута, 79), В\’ячеслав Суворов, Костянтин Пахомов.

Запасні: Сергій Скирда, Віталій Ємельянов, Олег Касторний.

Головний тренер: Віктор Камарзаєв.

Голи: 1:0 Манасян (13), 2:0 Манасян (22), 3:0 Манасян (39), 4:0 Піндєєв (45).

Вазгену Манасяну вдалося зробити свій перший полтавський хет-трик протягом першого тайму. Цікаво, що ворота «Металіста» тоді захищав Олександр Горяїнов, який і досі вірою і правдою служить харківській команді!

Чемпіонат України, перша ліга.

13.06.1995 (вівторок) \”Металіст\” (Харків) – \”Ворскла\” (Полтава) – 1:2 (1:2).

Харків, стадіон \”Металіст\”, початок о 17.00, +27 градусів, 1000 глядачів.

Судді: Петро Бондарчук, Ігор Калита, Олексій Лазенко (Чернівці).

Інспектор: В.Капличний (Київ).

\”Металіст\”: Олександр Горяїнов, Костянтин Пахомов, Сергій Селезньов, Євген Назаров (к/к), Сергій Зайцев, Анатолій Серьогін, Сергій Скороход (Дмитро Чуприна, 76), В\’ячеслав Сидоркін, Володимир Лінке (Олександр Карабута, 63), В\’ячеслав Суворов, Сергій Майборода.

Запасні: Володимир Майковський, Євген Терещенко, Віталій Сахно, Вадим Колесник.

Головний тренер: Віктор Камарзаєв.

\”Ворскла\”: Юрій Панфілов, Юрій Левчук, Андрій Шкурат, Олег Кривенко (к/к), Валентин Піддубний, Ігор Мачоган, Вадим Калуцький (Анатолій Михалко, 76), Олександр Янковський, Павло Матвійченко (Андрій Брагинець, 62), Вазген Манасян (Андрій Толстов, 46 (Кахабері Сартанія, 84), Ігор Єфремов.

Запасний: Олександр Супрун.

Головний тренер: Віктор Пожечевський.

Голи: 0:1 Єфремов (18), 1:1 Лінке (27), 1:2 Єфремов (43).

Попередження: Єфремов (82).

Тоді ніхто не чекав на перемогу від «Ворскли», однак полтавці змогли піднести сюрприз, обігравши «Металіст» на їх полі. Причому дубль на свій актив записав захисник біло-зелених Ігор Єфремов. Що цікаво, ці два голи так і залишилися єдиними в полтавській кар’єрі гравця.

Чемпіонат України, перша ліга.

24.09.1995 (неділя) \”Металіст\” (Харків) – \”Ворскла\” (Полтава) – 1:2 (0:1).

Харків, стадіон \”Металіст\”, початок о 15.00, мінливо, +16 градусів, 2500 глядачів.

Судді: Вадим Шельменко, Володимир Тютюнник, Юрій Буренко (Київ).

Інспектор: Юрій Кликов (Донецьк).

\”Металіст\”: Олександр Горяїнов (к/к), В\’ячеслав Сидоркін, Андрій Шинкарьов, Євген Назаров, Сергій Зайцев, Дмитро Чуприна (Анатолій Серьогін, 63), Олександр Карабута, Костянтин Пахомов (Єген Терещенко, 69), Сергій Скороход (Віктор Григоров, 80), В\’ячеслав Суворов, Сергій Майборода.

Запасні: Володимир Майковський, Вадим Камардін.

Головний тренер: Віктор Удовенко.

\”Ворскла\”: Юрій Панфілов, Андрій Шкурат, Олег Ратій (Луїс Бербарі, 65), Олександр Янковський, Михайло Стельмах (Юрій Левчук, 81), Ігор Мачоган, Володимир Коновальчук, Олег Слободський, Сергій Ралюченко, Сергій Доронченко (к/к), Іван Шарій.

Запасні: Олег Моргун, Владислав Немешкало, Юрій Соболь.

Головний тренер: Віктор Пожечевський.

Голи: 0:1 Ралюченко (20), 0:2 Янковський (50), 1:2 Шинкарьов (90).

Попередження: Слободський (80), Майборода (82).

Того сезону «Ворскла» на всіх парах мчалася до вищої ліги. Команда була на ходу. Чого не скажеш про «Металіст», який ледь зводив кінці з кінцями. Команда грала аби як. Тому ворсклянам не склало великого труда переграти харків’ян на їх полі. Причому один із голів на рахунку колишнього півзахисника «Металіста» Сергія Ралюченка. Варто також сказати, що на матчі більше половини глядачів складали полтавські уболівальники, яких приїхало чимало…

Чемпіонат України, перша ліга.

02.05.1996 (четвер) \”Ворскла\” (Полтава) – \”Металіст\” (Харків) – 2:1 (1:0).

Полтава, стадіон \”Ворскла\”, початок о 14.30, соняшно, +23 градуси, 7000 глядачів.

Судді: Юрій Власенко, Микола Даневич, Ігор Шеламов (Київ).

Інспектор: Володимир Аксьонов (Тернопіль).

\”Ворскла\”: Юрій Панфілов, Володимир Дичко, Олександр Єфімов, Олег Кривенко, Сергій Ралюченко (Юрій Левчук, 78), Андрій Марченко (Іван Шарій, 46), Олександр Янковський (к/к) (Олег Слободський, 46), Ігор Толстов, Віктор Богатир, Сергій Чуйченко, Юрій Соболь.

Запасні: Олег Моргун, Луїс Бербарі.

Головний тренер: Віктор Пожечевський.

\”Металіст\”: Сергій Вольваков, Сергій Кравченко, Віталій Сахно, В\’ячеслав Хруслов, Ігор Сизченко, Віктор Мазюк, Олександр Карабута (к/к), Євген Золотницький (Сергій Полтавець, 46 (Віталій Корнющенко, 80), Павло Захаров, Олег Мерзлікін (Олександр Єсіпов, 60), Анатолій Серьогін.

Запасні: Віктор Москальов, Дмитро Чуприна.

Головний тренер: Віктор Удовенко.

Голи: 1:0 Чуйченко (43), 2:0 Чуйченко (62), 2:1 Хруслов (67, пенальті).

Попередження: Богатир (52).

Сергій Чуйченко двічі забив «Металісту» і фактично вирішив долю матчу. Вчетверте поспіль «Ворскла» виграла в «Металіста». Це була остання гра команд у першій лізі. Наступні поєдинки суперників пройдуть вже на вищому рівні – у вищій і Прем`єр-лізі…

Чемпіонат України, вища ліга.

30.08.1998 (неділя) \”Металіст\” (Харків) – \”Ворскла\” (Полтава) – 2:4 (2:3).

Харків, стадіон \”Металіст\”, початок о 18.00, перед матчем сильна злива, у 1 таймі дрібний дощ, штучне освітлення, +16 градусів, 12000 глядачів.

Судді: Валерій Тютюнник, Леонід Куб\’як (Київ), Павло Брюхов (Донецьк).

Делегат ФФУ: Михайло Кусень (Львів).

\”Металіст\”: Олександр Горяїнов, Віктор Іваненко, Олександр Карабута (Василь Тофан, 62), Володимир П\’ятенко, Руслан Колоколов (Віталій Лоц, 81), Сергій Костюков (Віталій Скиш, 82), Олег Кучер, Андрій Кирлик, Дмитро Рудняк (к/к), Вадим Гольдін, Ян Школьников.

Запасні: Олег Колесов, Ігор Шопін, Роман Пец, Олег Жилін.

Головний тренер: Михайло Фоменко.

\”Ворскла\”: Андрій Ковтун (к/к), Андрій Гузенко, Юрій Мокрицький, Олександр Головко, Йордан Петков (Олександр Омельчук, 46), Ігор Мачоган, Віталій Кобзар, Ігор Костюк (Іван Шарій, 74), Андрій Хомин, Віталій Самойлов, Володимир Мусолітін (Владислав Лунгу, 88).

Запасні: Олег Моргун, Володимир Дичко, Сергій Леженцев, Михайло Гурка.

В.о. головного тренера: Сергій Собецький.

Голи: 1:0 Рудняк (13), 1:1 Кобзар (16), 1:2 Мусолітін (25), 1:3 Костюк (31), 2:3 Костюков (45), 2:4 Мусолітін (80).

Попередження: Петков (45+2).

Вилучення: Гольдін (45+2).

Найяскравіша перемога «Ворскли» над «Металістом» за всю історію! Ще б пак. Полтавці до цього матчу програвали усім, причому навіть не спромоглися не забити жодного голу в шести матчах поспіль. Перед цією грою пішов у відставку головний тренер Олександр Довбій, який провівши з командою майже все літо так і не здобув жодної перемоги. У Харків «Ворскла» поїхала під керівництвом в.о. головного тренера Сергієм Собецьким. Допомагав йому граючий тренер Іван Шарій. Зголодніла за забитими голами «Ворскла» накидала «металістам» чотири м’ячі, але могли й більше, якби використали усі свої моменти. Зустріч стала справжнім бенефісом Володимира Мусолітіна, який зробив дубль, та асистував в інших голах. Під гучні оплески харківської публіки з’явився на полі й Іван Шарій. Іван Григорович у свої роки зробив пару забігань, але забити йому так і не вдалося.

Чемпіонат України, вища ліга.

25.08.1999 (середа) \”Ворскла\” (Полтава) – \”Металіст\” (Харків) – 3:1 (1:0).

Полтава, стадіон \”Ворскла\”, початок о 18.00, мінлива хмарність, +21 градус, у другому таймі – штучне освітлення, 5000 глядачів.

Судді: Валерій Онуфер, Володимир Югас (Ужгород), Віктор Дуло (Ужгород).

Делегат ФФУ: Юрій Махно (Кіровоград).

\”Ворскла\” (футболки: зелені): Андрій Ковтун (к/к), Віктор Доценко, Сергій Баланчук, Сергій Леженцев, Сергій Черняк, Сергій Онопко (Ігор Мачоган, 55), Олександр Омельчук (Олексій Косенко, 46), Ігор Костюк, Андрій Гузенко, Віталій Кобзар (Олександр Мелащенко, 73), Володимир Мазяр.

Запасні: В\’ячеслав Богодєлов, Йордан Петков, Михайло Маковський, Андрій Головко.

Головний тренер: Анатолій Коньков.

\”Металіст\” (футболки: білі): Олександр Горяїнов, Віктор Іваненко, Роман Пец (к/к), Сергій Рижих, Ігор Плахотін (Олександр Сімонов, 46), Ігор Шопін (Олег Шевченко, 46), Олег Кучер, Андрій Кирлик, Дмитро Рудняк, Вадим Гольдін, Ян Школьников.

Запасні: Олег Колєсов, Дмитро Чуприна, Вадим Харченко.

Головний тренер: Михайло Фоменко.

Голи: 1:0 Костюк (28, пенальті), 2:0 Мазяр (80), 3:0 Мелащенко (88), 3:1 Гольдін (90).

Попередження: Іваненко (14), Плахотін (42).

Команда сезону 1999/2000 рр. під керівництвом Анатолія Конькова чимось схожа на сучасну «Ворсклу». Команда, яка чудово пройшла перше коло, на весні ледь втрималася в «зоні Європи». Хоча за грою і потенціалом ворскляни реально могли претендувати на бронзу, а по результату виступу могли б замахнутися і на срібло. Однак в черговий раз мрії так і залишилися мріями. «Металіст» був битий легко і невимушено. Гості спромоглися лише на гол престижу й уникли розгрому.

Чемпіонат України, вища ліга.

22.07.2002 (понеділок) \”Ворскла\” (Полтава) – \”Металіст\” (Харків) – 1:0 (0:0).

Полтава, початок о 18.30, стадіон \”Ворскла\”, соняшно, +27 градусів, 7200 глядачів.

Арбітр: Сергій Березка (Київ).

Асистенти: Дмитро Мартинюк, Олександр Гордієнко (Дніпропетровськ).

Делегат ФФУ: Сергій Татулян (Київ).

\”Ворскла\” (футболки: білі): 1. Андрій Кураєв, 2. Костянтин Лемішко (14. Олександр Омельчук, 68), 3. Сергій Баланчук (к/к), 4. Альберт Ковальов, 5. Геннадій Медведєв, 6. Юрій Сулименко, 7. Андрій Гузенко, 8. Ігор Маковей, 9. Сергій Онопко, 10. Віталій Кобзар (Сергій Шевцов, 76), 11. Олександр Воскобойник (Сергій Пшеничних, 71).

Головний тренер: Андрій Баль.

Запасні: 12. Віталій Постранський, Петро Кондратюк, Віктор Доценко, 17. Максим Берлізєв.

\”Металіст\” (футболки: сині): 1. Олександр Горяїнов (к/к), 2. Відас Алундерас, 3. Вадим Гольдін, 4. Андрій Березовчук (Олександр Паляниця, 29), 5. Сергій Осадчий, 6. Анатолій Санін, 7. Олег Кучер (Дмитро Рудняк, 69), 8.Євген Назаров, 9. Микола Швидаков, 10. Дмитро Бермудес, 11. Андрій Головко (Іван Погорєлов, 59).

Запасні: 12. Дмитро Ганицький, Ігор Шопін, Володимир Кравченко.

Головний тренер: Михайло Фоменко.

Гол: 1:0 Шевцов (80).

Попередження: Алундерас (29), Лемішко (47).

Остання домашня перемога команди на сьогодні. Єдиний гол забив кращий, на той час голеадор «Ворскли» Сергій Шевцов. Відверто гра була нудною і малоцікавою. Не випадково за підсумками сезону «Ворскла» ледь втрималася у вищій лізі. А ось «Металіст», взагалі змушений був розпрощатися з вищим дивізіоном…

Чемпіонат України, вища ліга.

04.12.2005 (неділя) \”Металіст\” (Харків) – \”Ворскла\” (Полтава) – 0:1 (0:0).

Харків, стадіон \”Металіст\”, початок о 15.00, хмарно, штучне освітлення, 0 градусів, 4000 глядачів.

Арбітр: Андрій Шандор (Львів).

Асистенти: Едуард Валенко, Андрій Валенко (Львів).

Делегат ФФУ: Сергій Татулян (Київ).

\”Металіст\” (футболки білі): 29. Олександр Горяїнов, 2. Андрій Хомин, 8. Віктор Мельник, 21. Олександр Бабич (4. Олег Глушок, 35), 37. Віталі Бордіян, 14. Руслан Ярош (39. Костянтин Ярошенко, 60), 9. Валентин Слюсар (11. Сергій Давидов, 83), 18. Олексій Олійник, 23. Аляксандр Данілав, 10. Лаша Джакобія (к/к), 19. Мілян Мрдаковіч.

Запасні: 22. Олександр Гуменюк, 5. Сергій Костюк, 15. Сяргей Кузняцов, 20. Антон Поступаленко.

Головний тренер: Мирон Маркевич.

\”Ворскла\” (футболки зелені): 1. Сергій Долганський, 4. Денис Стоян (к/к), 32. Саша Джурічіч, 38. Арменд Даллку, 20. Дебатік Цуррі, 25. Геннадій Медведєв, 9. Соф\’єн Мелліті (29. Володимир Попов, 56), 43. Сергей Єпуряну, 37. Григорій Ярмаш, 10. Дмитро Бровкін (7. Денис Онищенко, 90), 11. Деніс Ґлавіна (26. Павло Ребенок, 68).

Запасні: 21. Андрій Пятов, 15. Сергій Дяченко, 33. Артем Гришин, 36. Олександр Чижов.

Головний тренер: Віктор Носов.

Гол: 0:1 Єпуряну (81).

Попередження: Джурічіч (18), Бабич (23), Мельник (58), Мелліті (45+5), Єпуряну (90+1).

Остання перемога «Ворскли» над «Металістом». І єдина над Мироном Маркевичем в його харківській кар’єрі!

Уже другий тур поспіль харківські вболівальники залишали стадіон \”Металіст\” у поганому настрої. Як і в попередньому матчі ФК \”Харків\” — \”Таврія\”, у звітному поєдинку глядачі побачили малоцікавий футбол з невеликою кількістю голевих моментів. Але якщо тиждень тому гра завершилася внічию (0:0), то цього разу господарі поля на останніх хвилинах пропустили єдиний гол у свої ворота.

Треба зазначити, що напередодні матчу у Харкові випав сніг, і лише завдяки старанням працівників стадіону газон був у непоганому для цієї пори року стані. Та все ж, для комбінаційної гри, яку так полюбляють підопічні Мирона Маркевича, поле було важким.

Першу нагоду відкрити рахунок на 9-й хвилині мав Лаша Джакобія, але несподівано опинився на газоні у штрафному майданчику гостей. У цьому епізоді, на думку арбітра Андрія Шандора, оборонці \”Ворскли\” відібрали м\’яч у харків\’янина в рамках правил. Потім спробували відзначитися Милян Мрдакович та Руслан Ярош — їхні удари були неточними. А на 22-й хвилині м\’яч все ж таки побував у сітці воріт полтавців. Після кутового Олександр Бабич випередив Сергія Долганського та спрямував шкіряну \”кулю\” повз нього у потрібно му напрямку. Однак Шандор впевнено розібрався в цій ситуації, визначивши, що оборонець \”Металіста\” підіграв собі рукою і, замість того, щоб показати на центр поля, попередив Бабича жовтою карткою.

За чотири хвилини оборонець полтавської команди Даллку відбив м\’яч з лінії воріт після удару Мрдаковича, а на 30-й хвилині знову в центрі уваги опинилися Бабич і Долганський. Цього разу після їхнього зіткнення обом футболістам лікарі команд довго (п\’ять хвилин) надавали допомогу. І якщо воротар \”Ворскли\” повернувся в гру, то тренерам харків\’ян довелося замінити свого оборонця.

Наприкінці першого тайму нагадав про себе Джакобія, коли після передачі Віталія Бордіяна він у компенсований час (арбітр додав аж шість хвилин) бив по воротах гостей, та голкіпер полтавського клубу ліквідував загрозу.

У другому таймі моментів було небагато, хіба що запам\’ятався епізод, коли Джакобія головою на 73-й хвилині спрямував м\’яч у поперечину. І коли вже здалося, що гра йде до нульової нічиєї, \”Ворскла\” забила переможний гол. Спочатку Дмитра Бровкіна на лівому фланзі поблизу штрафного майданчика було зупинено з порушенням правил, а за кілька секунд Сергій Єпуряну, виконуючи штрафний, невідпорним ударом закрутив м\’яча у ближній від Олександра Горяїнова кут воріт. Незважаючи на спроби харків\’ян зрівняти рахунок, їм цього зробити не вдалося. Хоча на 84-й хвилині м\’яч вдруге у цьому поєдинку опинявся в сітці воріт гостей: Глу шок після подачі кутового у падінні проштовхнув \”круглого\” за лінію воріт. І знову гол не було зараховано, цього разу через положення \”поза грою\”. Відтак \”Ворскла\” зуміла перемогти в цій зустрічі і взяти реванш у \”Металіста\” за поразку на своєму полі у першому колі.

Віктор НОСОВ, головний тренер \”Ворскли\”:

— У нас молода команда, ми тільки набуваємо досвіду. Сьогодні була майже рівна гра, але нам більше пощастило. Це — футбол.

Я, звичайно, задоволений результатом і вдячний своїм футболістам за проведений матч.

Миров МАРКЕВИЧ, головний тренер \”Металіста\”:

— Навіть не знаю, що й казати. Мали беззаперечну перевагу, неодноразово могли забити, але пропустили. Єдиний удар суперників у наші ворота виявився результативним. Щоб пройти такий щільний захист, сьогодні був потрібен форвард таранного типу, а у нас такого, на жаль, немає. Дуже прикро програвати такі матчі…

– У складі команди давно вже не виходили на поле Співак та Гончар. Чому?

— Щодо Співака, то в нього завершився строк оренди, і він залишив команда. А Гончар, на жаль, не демонструє ту гру, щоб виступати в основному складі.

— Вже другий домашній матч ви перебуваєте на лаві запасних з фаватським шарфом клубу і вдруге команда не може перемогти. Можливо, не на фарт ви його одягаєте.

— Можливо (посміхається). І все ж таки, я вірю в успіх своєї команди і на наступний матч, швидше за все, знову його одягну.

Олег СТОЛБЕЦОВ

«Український футбол».

Отже, підсумуємо. Дві перемоги здобули полтавці в чемпіонаті СРСР. Чотири – в першій українській лізі. І чотири – в вищій лізі. Разом виходить – 10! Звичайно за 50 років це доволі мало. Тому сподіватимемося, що 13 травня \”Ворскла\” подарує уболівальникам нову перемогу. Хоча й нічия ворсклян цілком влаштує. Головне пройти у фінал і тоді будь-який результат вважатиметься переможним.

 

Олександр СТАДНИЧЕНКО

Погода