Першість Полтавщини - 25-05-2009, 10:05 - sasa 20

Велика Багачка — Колос Зіньків – 6:0

Велика Багачка — Колос Зіньків – 6:0


Першість Полтавщини. Перша ліга

Велика Багачка — Колос З – 6:0

Окриков 13-пен., Ященко 29, Міславський 53, Миколаєнко 71, 84, Ротань 85.
«Велика Багачка»: Цибулько (Любченко, 76), Окриков (Макорин, 68), Таран, Гришанович (Калюжний, 76), Федоришин, Безуглий, Ященко (Баштовий, 62), Ротань, Зав’ялов (Дубницький, 70), Міславський (Миколаєнко, 58), Зіпунніков (Коломієць, 60).
«Колос»: Яценко, Гаврилов, Тютюнник, Шатрава, Захарченко, С. Яненко (Матвієнко, 46), О. Яненко, Дорошенко, А. Сергієнко, О. Сергієнко, Гриценко.
Судді: Матяш, Троян, Шнайдер (усі — Полтава). 
Попередження: Тютюнник.
Велика Багачка. Стадіон «Колос». 24 травня. 700 глядачів.
Юнаки — 4:1.

Звітний поєдинок очікувався багатьма у Великій Багачці з підвищеною цікавістю. У пам’яті одразу спливав супердраматичний минулорічний матч під дощем, у якому багачанам вдалося здобути лише нічию, відігруючись протягом тривалого часу. Гра минулої неділі очікувань не виправдала. Перевага однієї з команд виявилася тотальною і всеохопною.

Перший же гострий епізод гри призвів до голу. Андрій Зщіпунніков прокинув м’яч повз воротаря і був ним знесений при спробі пройти далі. Виконувати пенальті доручили найдосвідченішому гравцеві «Великої Багачки» Руслану Окрикову. Того дня він відзначав 35-річчя, було би несолідно не дати йому відзначитися з такої нагоди. Ювіляр не схибив — пробив сильно і влучно.

Рахунок міг збільшитися до енпристойного вже в дебюті матчу. Спершу Шатрава виніс з порожній ворот круглого після удару міславського, Менш, ніж через хвилину «колосків» порятував уже їхніх кіпер. Потім був ще один гол у ворота зіньківчан, скасований через офсайд.

В автора склалося враження, що гості обрали для гри зонну тактику, долвівши її до абсолюта і абсурду. Кожен відповідав за свою ділянку поля, зовсім не бажаючи знати, що там діється у колеги. Якщо в обороні подібна тактика до пори до часу приносила певний позитив, то в атаці… Можна сказати так: давненько місцевий стадіон не бачив команди, яка так мало цікавиться чужими воротами. Перший удар по чужій рамці футболісти із Зінькова виконали на 62-ій хвилині: зі штрафного приклався Захарченко. 
(Історична ремарка: відповідальність на полі у кожного за своє була притаманною «Уїблдонові» Джо Кіннейра кінця 80-х рр. минулого століття. Коли відомий захисник Вінні Джонс підключився до атаки і забив гол, то отримав пендюля від тренера — за те, що залишив свою зону. Чи не по цьому шляху пішов «Колос»? У лондонців краще виходило). На перерву команди пішли вже при 2:0. То Ященко був першим на м’ячі під час чергової пожежі в карному майданчику гостей.

Другий тайм виявився ще більш одностороннім. Перевага «Великої Багачки» була такої значною, що навіть деталізований опис не потрібен. Згадаю хіба що колоритний нюанс, пов’язаний з четвертим та шостим голами. Спочатку було так. Ротань виконав штрафний, воротар Яценко відбив снаряд якраз на ногу Миколаєнкові, той з близької віддалі вразив ворота. Коли ж м’яч перетнув ворота вшосте, сталося навпаки. Бив уже Миколаєнко, а відскок від воротаря добивав Ротань.
Насамкінець — знову про ювіляра. Русланові 35, здається, саме з цього віку футболіста починають вважати ветераном. Тільки це не про нього, бо для сучасної «Великої Багачки» він є культовим персонажем і уявити команду без нього украй важко. З днем народження, Руслане, хай приклад Мальдіні надихає тебе і не дає спокою!

Анатолій КАРПОВ

Погода