Ретро - 09-03-2013, 02:03 - sasa 30

Як «Шахтар» у Полтаві в свої ворота забивав…

Як «Шахтар» у Полтаві в свої ворота забивав…

За часів СРСР доволі популярними були так звані товаризькі матчі між командами різних ліг

Такі поєдинки, у містах, де не було, як казали раніше, виликого футбол, були справжнім святом для місцевих уболівальників. Як правило, подібні матчі збирали переповнені стадіони. Полтава, яка за радянських часів грала виключно в нижчих дивізіонах, теж не рідко бачила провідні команди Союзу. Мало не щороку до нашого міста приїздило київське  «Динамо» і частенько в своєму бойовому складі. На нашому стадіоні грали московські «Динамо», ЦСКА, «Спартак», «Локомотив». Гостювали в нашому місці такі популярні колективи, як ташкентський «Пахтакор», алма-атинський «Кайрат». А також географічні сусіди — харківський «Металіст», дніпропетровський «Дніпро». Ну, і, звичайно, донецький «Шахтар», який тоді не дуже хапав зірок з неба, але був досить місцним колективном, який, до речі, вигравав і не раз Кубок СРСР.

1965 року донецька команда вперше завітала до Полтави. До цього гірники вже двічі вигравали Кубок країни у 1961 та 1963 роках, а 1964 року «Шахтар» був фіналістом кубка. Олег Ошенков — один із найуспішніших тренерів донеччан, привіз на матч із «Колосом» практично основний склад «Шахтаря». Однак полтавська команда, яка того року була одним із лідерів української зони класу «Б» змогла виграти у гірників — 3:1.

Ось що писала про цей матч обласна газета «Зоря Полтавщини» у №233 (10050) за 1 жовтня 1965 року:

Заслужена перемога

В перші хвилини матчу і гравці і болільники сподівались, що гості розкриють свою майстерність, покажуть на ділі перевагу. На жаль цього не сталось. І на 18-й хвилині господарі поля домагаються першого успіху. По лівому краю швидко проривається В.Братусь, б’є по воротах, м’яч — в сітці «Шахтаря».

Окрилені успіхом, полтавчани впевнено ведуть гру. На 23-й хвилині в одній з чергових атак захисник «Шахтаря» В.Мещеряков забиває головою м’яч у власні ворота. У гірників з’явився спалах чудової швидкої гри. На 31 хвилині першого тайму В.Левченко забиває перший і останній м’яч.

Після перерви гірники так і не спромоглися налагодити гру, направити її у бажане русло. На 54 хвилині матчу Борис Маслов забиває у ворота гостей третій м’яч. З рахунком 3:1 на користь команди «Колос» закінчився цей цікавий поєдинок.

Погода