Вадим Анатолійович ЄВТУШЕНКО

Вадим ЄВТУШЕНКО
Дата народження : 01.01.1958
Громадянство : Україна Україна

Кар'єра: Відзначившись у сезоні 1979 року, в команді другої ліги «Зірці» (Кіровоград), де він став одним із кращих бомбардирів (забив 11 голів), він попав у поле зору селекціонерів гранда чемпіонату СРСР «Динамо» (Київ). Перейшовши до киян, Євтушенко став одним з головних акторів знаменитого ансамблю Валерія Лобановського початку та середини 80-х минулого сторіччя. Невеликий спад був у кінці його кар'єри в СРСР, коли він захищав кольори «Дніпра».

В кінці 80-х Вадим Євтушенко переїхав до Швеції, у славнозвісний стокгольмський АІК. У цьому клубі він став справжньою зіркою й пережив другу молодість. Він єдиний з футболістів колишнього СРСР, що підняв планку до небес в цій скандинавській країні. Його персоною зацікавився навіть шведський Король, який надав (видав відповідний Указ) Вадимові пільгу щодо можливості грати без квоти легіонера, тобто на рівні місцевих гравців. Цей випадок багатобічно ілюструє кар'єру видатного футболіста у Швеції загалом.

Після закінчення кар'єри гравця перейшов на тренерську роботу. Спочатку довелося працювати помічником тренера, оскільки, незважаючи на заслуги гравця, довіри до тренера-іноземця не було. Більш того, тренерська робота була не основним місцем роботи - більшу частину часу віддавав роботі економіста у філії японської туристичної фірми.

У 1996 працював з командою 4-го дивізіону Реймерсхольм. У 1997-1999 був 2-м тренером клубу вищої ліги «Хаммарбю», допоміг команді в 1998 стати бронзовим призером чемпіонату Швеції. З 2001 року очолював команду другого шведського дивізіону «Валста Сіріанска».

У 2008 році повернувся на Україну, рік працював асистентом головного тренера національної збірної країни Олексія Михайличенка.

У грудні 2011 року Вадим Євтушенко був призначений головним тренером клубу «Зірка (Кіровоград)».

7 червня 2012 очолив з полтавську «Ворсклу», підписавши трирічний контракт. На цій посаді він змінив Миколу Павлова який став головним тренером маріупольського «Іллічівця». Євтушенко також привів із собою тренерів Олександра Гуменюка та Станіслава Бабенко, які працювали разом з ним в «Зірці». Керівництво «Ворскли» поставила перед Вадимом Євтушенко завдання потрапити до Ліги Європи.

Досягнення: Володар Кубка Кубків УЄФА: 1986 року.
П'ятиразовий чемпіон СРСР: 1980, 1981, 1985, 1986, 1988
Триразовий володар Кубка СРСР: 1982, 1985, 1987 років.
Чемпіон Швеції: 1992 року
Володар Кубку Швеції: 1992 року
Учасник чемпіонату світу 1986 року
Член Клубу бомбардирів Олега Блохіна — 119 голів

Матчі ворскли, що обслуговував:

Дата Час Турнір Стадія Господар Рахунок Гість
Погода