РЄЗНІК Юрій
ЧУРА Василь
БОГДАНЕЦЬ Валерій

Розрив зберігається

«Центральний матч 43-го туру чемпіонату країни серед українських команд другої ліги відбувся в Полтаві. Зустрілися сусіди по турнірній таблиці: місцева «Ворскла» і СКА (Одеса). Наші земляни ведуть заочну боротьбу з чернівецькою «Буковиною» за звання чемпіона України, а одесити — переможці першого кола змагань — займають третю сходинку в турнірній таблиці. Поразка є Полтаві позбавила їх шансів зайняти вище місце, а залишилися хороші надії здобути бронзові нагороди.
Як мінімум, «срібло» дістанеться полтавській команді майстрів. Уперше в історії цього колективу. Тож є нагода привітати наших земляків з великим успіхом!
Чи буде більший? Чи вдасться «Ворсклі» зробити один-єдиний крок на найвищу сходинку чемпіонату? Віднедавна на ній міцно тримається «Буковина», яка переможно завершує і домашні, і виїзні матчі. У звітному турі вона примусила капітулювати і харківського «Маяка»! Який протягом усього сезону «пасе задніх». Міг би у грі з лідером хоч якось піднятися в очах своїх прихильників, але... Вдома пропущено три «сухих» м'ячі.
Такій команді на хочеться співчувати.
Полтавцям два очна далися набагато важче. З перших хвилин високорослі одесити повели атаки на їхні ворота. Протягом усієї гри воротар «Ворскли» Олег Моргун не мав передишки. А захисники кілька разів, розряджаючи обстановку, змушені були вибивати м'яч за лінію воріт, на кутовий. І все ж першими успіху добилися господарі поля. На 10-й хвилині зустрічі у протиборстві з Іваном Шарієм воротар армійців зупинив його прорив недозволеним прийомом, і сам потерпілий чітко реалізував одинадцятиметровий штрафний удар. До честі одеситів, вони ще більше звинтили темп, старалися буквально двома-трьома передачами, здебільшого навісними, вводити м'яч у штрафний майданчик. Одну з них на 30-й хвилині «замкнув» майстер спорту Віктор Сахно.
Коли спливала остання хвилина першого тайму. І я записав у блокнот, що пройшов він з ігровою і територіальною перевагою одеської команди, як досвідчений І. Шарій невідпорним ударом з далекої відстані встановив визначальну перевагу своєї команди — в рахунку. Як виявилося, це був переможний м'яч «Ворскли» у цій зустрічі. Відзначитися ще кілька разів полтавські футболісти могли наприкінці матчу, після виходу на поле нападаючих Ігоря Кислова і Василя Чури. Обидва вони, а також захисник Сергій Лукаш пробивали по воротах з вигідних ситуацій.
Отже, 2:1. За чотири тури до закінчення змагань «Ворскла» відстає від «Буковини», як і раніше, на два очка».

О.КУЛИК.
«Зоря Полтавщини» № 232 (17032), 9 жовтня 1988 (неділя).

В АТАКУЮЧОМУ СТИЛІ

«З перших хвилин матчу полтавці розпочали планомірний наступ на ворота гостей. Цей тиск згодом приніс результат: на 10-й хвилині помиляється захист армійців, невдало створивши штучне положення поза грою. М'яч перехоплює Шарій, на великій швидкості вривається у штрафний майданчик, і воротар гостей Крапивкін збиває форварда господарів недозволеним прийомом. Суддя показує на 11-метрову позначку. М'яч у ворота футболістів СКА забиває сам потерпілий.
Після цього ворскляни продовжували володіти ініціативою, постійно тримали в напрузі захист ї воротаря СКА.
Цей матч став своєрідним очним змаганням двох бомбардирів, які входять до п'ятірки кращих нападаючих ліги Це гравець одеської команди Сахно і полтавець Шарій. Обидва нападаючих довели в грі свою високу майстерність. Сахно забив свій м'яч на 30-й хвилині після проходу лівим флангом Цимбалара, який зробив точну передачу у штрафний майданчик, і Сахно головою точно послав м'яч повз Моргуна — 1:1. Ще двічі Шарій мав нагоду відзначитися, але надійно грав Крапивкіи. На 44-й хвилині гри Прокопиненко віддає пас Шарію і той метрів з 25-ти гарматним ударом під перекладину виводить «Ворсклу» уперед — 2:1. Це дев'ятнадцятий м'яч Шарія.
У другому таймі команди продовжили грати у швидкому темпі, декілька разів обмінялися гострими контратаками. Після замін, коли у гру вступили Кислов та Чура, атаки господарів, стали різноманітнішими, більш змістовними. Але до фінального свистка арбітра розвинути свій успіх полтавцям так і не вдалося.
За чотири тури до завершення чемпіонату «Ворскла» набрала 64 очки і забезпечила собі як мінімум друге призове місце.