БАСС Валерій
БАРАМІДЗЕ Джамал
ДЯЧЕНКО Анатолій

МАТЧ КРАСИВИЙ ГОЛАМИ

«Футболісти «Колоса» чергову атаку повели правим флангом. Ось навісна передача в штрафний майданчик, ще один короткий пас — і Дмитру Гордєю не залишалося нічого простішого, як з кількох метрів сильним ударом «розстріляти» ворота суперника, йшла десята хвилина матчу «Колос» (Полтава) — «Зірка» (Кіровоград). Гучна хвиля овацій злетіла над стадіоном. Близько 15 тисяч глядачів вітали перший гол футбольного сезону, який позавчора стартував у Полтаві...
Перед початком гри капітани команд — полтавець Ю. Мармач і кіровоградець В. Хропов підняли прапор чемпіонату країни 1981 року серед команд другої ліги класу «А». Суддя республіканської категорії І. Хоткевич із Харкова дав свисток — і захвилювалися серця болільників футболу.
...«Зірка», яка торік увійшла в шістку кращих команд республіки, атакувала настирливо, ще в першому таймі перехопила ініціативу, змусивши господарів поля грати на контратаках. Видно було, що хвилювалися не
тільки глядачі, а й футболісти. Особливо полтавці, адже й не згадати, коли на своєму полі грали вони, відкриваючи новий сезон, перед такими багатотисячними, трибунами. Тому і хотілося їм швидше ліквідувати борг за минулі невдачі.
«Колос» гостро контратакував. Найближчим до воріт завжди був нападаючий Дмитро Гордєй. Він багато робив для організації атаки. Наприкінці матчу після розиграшу кутового О. Вакульчук сильно направив м'яч у штрафний майданчик гостей. Д. Гордєй був на місці, підправив м'яч, і ямок, затріпотів у сітці. 2:0. Перша перемога «Колоса» в новому сезоні.

Любителям футболу, мабуть, цікаво знати, в якому складі «Колос» вийшов на поле у першому матчі сезону. Ось він: воротар А. Дяченко, захисники В. Нестеренко, П. Бахуринський, Є. Томілін, Ю. Мармач, півзахисники О. Вакульчук, Ю. Москалець, П. Ротань, нападаючі М.
Швайченко, Д. Гордєй, В. Бас. У другому таймі О. Вакульчука, В. Баса і А. Дяченка замінили О. Блінов, А. Наумов і Ж. Барамідзе.
Другий сезон грає в «Колосі» Петро Ротань. А починав ганяти м'яча хлопчаком у с. Максимівкі Карлівського району. Згодом грав у кременчуцькому «Нафтовику», де і запримітили його тренери команди майстрів. У звітному і матчі біла футболка під, сьомим номером була найбільш помітною на полі. Невисокий, і верткий півзахисник встигав у захисті і вів свою команду вперед.
П. Ротань і кіровоградець С. Ралюченко визнані кращими гравцями матчу. Їм і авторові першого голу Д. Гордєю вручено спеціальні призи добровільно-спортивних товариств «Авангард», «Буревісник» і «Спартак».
Взагалі, свято відкриття футбольного сезону сподобалося всім. На стадіоні яскравіла новенькі транспаранти. Під час перерви змагалися учасники легкоатлетичної естафети (перемогла команда інженерно-будівельного інституту). Навколо стадіону працювали торгові
точки, лотки «Союздруку».
Наступний матч «Колос» також проводить вдома. Завтра він зіграє з «Кривбасом» (Кривий Ріг)».