КАРПЕНКО Борис
ЖАДАН Михайло
ВАКУЛЬЧУК Олег

«Колос» програє…
«Стартував новий футбольний сезон серед команд» які виступають у чемпіонаті СРСР серед команд другої ліги класу «А». На полтавському стадіоні «Колос» спортивне свято відкрилось урочистим парадом» в якому взяли участь футбольні команди міста та колективи майстрів «Колоса» і херсонського «Кристала».
Команди добре знають одна одну. Правда, у вісімнадцяти зустрічах «Кристал» перемагав 10 разів, а полтавці — лише 4.
Цього разу гра між ними була досить безбарвною, млявою — обидві команди допускали багато помилок.
Лише одну загрозу створили біля воріт херсонців футболісти «Колоса» на 10 хвилині, але завершальний удар був неточним.
І все ж гостям за десять хвилин до кінця матчу вдалося проштовхнути м'яч у ворота полтавців. Футболісти «Колоса» підвищили темп, але було вже пізно».

А. НАДІН,
суддя республіканської категорії з футболу.
«Зоря Полтавщини» № 78 (13878), 4 квітня 1978 (вівторок).

«Колос» починає і програє

«Коли після довгої зими біля стадіону «Колос» знову збираються болільники, коли точаться жваві суперечки про те, хто переможе в першому календарному матчі — вважай прийшла весна. Гуде, вирує стадіон. Ось і настав час відкриття ХХХХІ чемпіонату СРСР. На стадіоні вишикувалися футболісти полтавського «Колоса» і їхні гості — гравці херсонського «Кристалу». Капітани команд Юрій Мармач і Сергій Веремєєв підіймають прапор чемпіонату. Здрастуй, футбол!
Перший матч сезону. Спочатку боротьба здебільшого точилася в центральному колі. Гравці обох команд втрачали м'яч ще па підступах до штрафного майданчика суперників. Невисокий темп, запропонований полтавцями, мабуть, цілком влаштовував херсонців, бо вони теж не поспішали до воріт. Відчувалося, що гравці проводять першу офіційну зустріч. І лише зовсім невелика перевага в прагненні до перемоги виділяла команду «Колос».
Після перерви полтавці додали в швидкості і це одразу позначилось на грі -«Колос» провів кілька швидких рейдів до воріт гостей. Двічі підряд з близької відстані по воротах Анатолія Новикова били нападаючі господарів поля. Однак захист лінії гостей діяв самовіддано. Та й голкіпер кожного разу був на висоті..
Епізод, який виник біля воріт полтавців, не віщував лиха. Та, на жаль, саме він вирішив долю матчу. Захисники «Колоса» втратили з поля зору нападаючого Юрія Бонадаренка, який і забив гол.
Всі спроби відігратися не увінчалися успіхом. Отже — 0:1.
6 квітня «Колос» на своєму полі зустрінеться з севастопольським «Авангардом».

В.СЛЮСАР.
"Комсомолець Полтавщини" № 41 (3106), 4 квітня 1978 (вівторок).

Перемога на старті

«Херсонський «Кристал» був 2 квітня гостем полтавської команди «Колос». Стартовий матч склався цікаво і напружено. Полтавці, у яких наші земляки давно уже не вигравали на їхньому полі, одразу пішли в наступ. Та херсонці зуміли спокійно відбити цей натиск і згодом самі перейшли в атаку.
Розв’язка наступила лише на 74 хвилині. Захисник «Кристала» С.Черкасов сильно вкинув м’яч з бокової лінії. Його підхопив молодий нападаючий Ю.Бондаренко. На ходу обійшов двох захисників і влучним ударом спрямував м’яч у ворота «Колоса». «Кристал» переміг 1:0».

В.Бородачов,
«Ленінський прапор» № 40 (2159), 4 квітня 1978 (вівторок).

Почали з перемоги

«Минулої неділі стартував чемпіонат країни з футболу 2 ліги. Цього дня херсонський «Кристал» виступав у Полтаві, де зустрічався з місцевою командою «Колос». Стартова зустріч склалася напружено й цікаво. Полтавчани, підтримувані своїми глядачами одразу ж кинулися в атаку. Однак захист «Кристала» досить холоднокровно відбили цей натиск. Невдовзі гості самі перейшли в наступ. Так, з змінним успіхом пройшла перша половина матчу, яка так і не дала переваги жодній із сторін.
І після перерви на табло довго залишалися нулі. Розв’язка настала на 74 хвилині зустрічі. С.Черкасов сильно, аж у штрафний майданчик вкинув м’яч з-за бокової лінії. Його підхопив Ю.Бондаренко, котрий на ходу обійшов двох захисників господарів і спрямував м’яча у ворота «Колоса» і тут же потрапив в обійми своїх товаришів. 1:0 — переміг «Кристал».