ХЛЬОБАС Дмитро
САКІВ Тарас
ОДАРЮК Володимир

«Ворскла» перемагає вдома вперше з вересня минулого року

Футболісти полтавської «Ворскли» таки змоги нарешті порадувати своїх уболівальників домашньою перемогою. Останній раз на рідному стадіоні полтавці здобували три очки ще у вересні минулого року.

Не потрапивши до першої «шістки» підопічні Василя Сачка отримали нові можливості. Перш за все вони проявляються в награванні складу й підпусканні вихованців дубля до «основи». За великим рахунком, не має абсолютного значення, яке місце посяде «Ворскла»: сьоме, дев’яте чи десяте. Набагато важливіше, як команда увійде в новий сезон.

Утім, у «Волині» також є свої задачі й сподіватися, що команда Віталія Кварцяного здасться без бою, не доводилося. Це підтвердив момент, коли рахунок ледь не відкрив Мемешев. Після подачі зі штрафного Редван у боротьбі з Сапаєм все ж встиг пробити з близької відстані, але Сарнавського підстрахувала стійка. В іншому моменті «Ворсклу» виручив уже Богдан, який ліквідував вихід сам на сам. Забий гості в одному з цих епізодів і все могло б скластися по-іншому.

На 34-й хвилині гравець «Волині» втратив м’яча на половині поля суперника (тренери луцької команди були переконані, що не без порушення правил). «Ворскла» розігнала швидку контратаку, Мякушко помітив вільну зону в центрі захисту суперника й віддав своєчасну передачу на Шарпара. Кичак на перехоплення не встигав, тому В’ячеславу залишалося лише обіграти воротаря й забити в порожні ворота – 1:0.

У другому таймі «Ворскла» запропонувала атакувати більше «Волині». І така тактика себе повністю виправдала. Полтавці не дозволили майже нічого створити біля власних воріт команді Кварцяного. Натомість захист волинян під час контратак полтавців давав тріщини одна за одною. Двічі сам на сам з Кичаком виходив Хльобас. І якщо з першого разу Дмитро переграти воротаря не зумів, то друга спроба була успішно. На 62-й хвилині рахунок став 2:0. Здавалося б, вагома заявка на перемогу. І самі гравці, і вболівальники пам’ятали, чим закінчилася гра проти «Олімпіка». Але нинішня «Волинь» - не «Олімпік». «Ворскла» без особливих проблем довела матч до комфортної перемоги.

У матчі я б ще відмітив два моменти. Повернення до заявки після тривалої перерви Олега Баранника і дебют молодого вихованця дублюючого складу Тараса Саківа. Півзахисник з’явився на полі на 88-й хвилині й міг відразу ж відзначитися голом. Після класного пасу Мякушка Саків пробив повз Кичака, але і повз ворота.

Довгоочікувана перемога «Ворскли» однозначно потішила вболівальників. Але заспокоюватися і Василю Сачку, і футболістам ще зарано. Попереду в них дуже багато роботи.

Післяматчева прес-конференція головного тренера «Ворскли» Василя Сачка:

- Хочу сказати спасибі нашим уболівальникам, нашим фанатам. Була велика підтримка: від самої бази нас супроводжувала колона машин автофанів. За це їм спасибі.

Що стосується гри, то я не можу сказати, що перемога далася нам легко. Але для вболівальників вона була цікава: багато боротьби і багато моментів. Напевне, ми заслужено сьогодні перемогли.

- «Ворскла» забила схожі голи. Подібні комбінації награються?

- Ми працюємо. У нас формується нова команда, багато нових футболістів. Ряд футболістів з дублюючого складу. Ми аналізували помилки з попередніх матчів. Ці комбінації хлопці відпрацьовують. На цьому тижні вони добре попрацювали. Радує те, що забили і багато сьогодні створили. Це великий плюс для хлопців. Спасибі їм за самовіддачу і проявлений характер. Я сьогодні на полі бачив команду.