ПУЦЛІН Давід
СИНИЦЯ Олег
ОРИНЧАК Богдан

«Ворскла» розпочинає сезон із впевненої перемоги

Перед стартом нового сезону у автора цих рядків було лише одне побоювання. Те, що суперник по першому матчу «Ворсклі» дістався прохідний, було зрозуміло. А ось чи матиме якісь наслідки рішення Юрія Максимова про відмову від спарингів під час літнього міжсезоння постежити було цікаво.

Львівський «Рух» дебютував в Favbet Лізі практично без перерви, тому не випадав з повноцінного ігрового графіку. А ось основні виконавці ворсклян відправилися в відпустку ще за кілька турів до кінця минулого чемпіонату.

Перші десять хвилин матчу не видавали в львівській команді новачка. Гравці «Руху» здійснили пару вилазок до володінь Різника й, на перший погляд, виглядали впевнено. Усе змінилося на 10-й хвилині. Чи не перша атака ворсклян завершилася небезпечним штрафним ударом: Саків жорстко зустрів неподалік від власного штрафного майданчика Пердуту. Удар у виконанні Кане прийшовся в Скляра, який прилаштувався поблизу стінки гостей. Першим на підбиранні був Давід Пуцлін. Удар хорвата метрів з вісімнадцяти став для голкіпера «Руху» фатальним: м’яч пірнув у правий нижній кут воріт.

Через шістнадцять хвилин «Ворскла» подвоїла перевагу. Після розіграшу кутового Кане навісив на дальню штангу, а Ндіайе скинув м’яча вздовж воріт. Новачок полтавців Сергій Яворський намагався в падінні замкнути простріл партнера, однак влучив у штангу. І знов гравці «Руху» проґавили підбирання. Руслан Степанюк опинився першим на м’ячі  й хорошим ударом з лівої вразив дальній кут – 2:0.

Остаточно всі питання щодо переможця були зняті в кінці першого тайму. Гості банально попливли й  пропустили два голи з інтервалом у хвилину. Спочатку Кулач реалізував вихід сам на сам з Мисаком. Гол у нападника ворсклян украв Дуць, який намагався врятувати порожні ворота й влучив у штангу, від якої м'яч усе ж відскочив за лінію. А за хвилину Олександр Скляр забивав у порожні ворота після пасу Степанюка.

Не можна сказати, що «Рух» виглядав безпорадним. Між першим і другим та другим і третім голами львів’яни мали свої моменти. Спочатку Ростислав Русин з вигідної позиції пробив вище воріт, а потім «Ворсклу» врятував Різник.

Початок другого тайму продовжив жах для оборони й воротаря гостей. Кулач дуже хотів записати своє прізвище в протокол і це нападнику «Ворскли» вдалося. На 49-й хвилині Владислав обвідним ударом вразив ворота суперника. Так рахунок став геть непристойним.

До честі "Ворскли" та "Руху", вони не стали догравати матч. Хоча фінальний свисток можна було давати вже тоді. За час, що залишився до кінця матчу, моменти створювали обидві команди. Але тут з реалізацією більше поталанило команді Івана Федика. Досвідчений Федорчук вдало зіграв на добиванні, а Бойчук пробив поміж ніг Різнику з меж штрафного майданчика й установив остаточний підсумок зустріч – 5:2 на користь «Ворскли».

Полтавська команда вперше з сезону 2010/11 розпочинає сезон з великої перемоги. Нагадаємо, тоді команда Миколи Павлова у першому турі обіграла в Луцьку «Волинь» з рахунком 4:0. Сподіваємося, що ця перемога стане заділом для успішного сезону.