Першість Полтавщини - 21-11-2010, 12:11 - sasa 22

А матч таки справді золотий!

А матч таки справді золотий!

Суперфінал обласної першості 2010 року, він же «Золотий матч», відбувся у Комсомольську на полі місцевого спорткомплексу «Юність».

Гра виявилася з розряду тих, що здатні задовольнити смак найвибагливішого футбольного гурмана. Хоч, забігаючи наперед, зауважу, що на післяматчевій прес-конференції тренер «Великої Багачки» Вазген Манасян висловився у тому сенсі, що такі ігри подобаються уболівальникам, а фахівці одразу звертають увагу на численні помилки у всіх ланках і компонентах. Та Бог із ними, із фахівцями, а дилетантові не може не імпонувати такий перебіг подій на полі. Взяти до уваги хоча би динаміку рахунку: 0:1—0:2—1:2—2:2—3:2—3:3—(овертайм)4:3—незабитий пенальті за кілька хвилин до фінального свистка.  Можна пригадати минулорічний «Золотий матч», коли драматизму на полі було не менше, а доля чемпіонства вирішувалася у серії післяматчевих 11-метрових. Можливо та гра була якіснішою, але 7 голів у Комсомольську проти сухого рахунку на табло минулого року говорять самі за себе.

Суперфінал розпочався зі швидкого гола Олексія Ротаня, і «Нове життя» одразу повело в рахунку. Стартові хвилини великобагачанці провели якось загальмовано, і з цього стану їх не вивів навіть швидкий гол суперника. Більше того, номінальні гості з Андріївки, досягши переваги, додали обертів і другий гол Олександра Мелащенка був логічним наслідком цієї переваги. 0:2 за перші 20 хвилин гри здатні відправити у нокдаун кого завгодно. Певно, багатьом здалося, що доля протистояння вирішена. Тим незбагненнішим стало те, що відбувалося потім.

Опинившись на межі поразки, «Велика Багачка» забігала, причому одразу гостро, агресивно і з гольовими моментами. «Нове Життя» навпаки, пригальмувало, за що й поплатилося. Наважусь припустити, через те, що ця команда не звикла грати від оборони, на утримання рахунку. А коли не звик, то й не вмієш. При цьому треба визнати, що гол Євгена Беруна фактично з нульового кута був із розряду трохи курйозних. Все-таки футбольний бог того дощового листопадового вечора грав на боці «Великої Багачки». Менше з тим, 1:2, і боротьба загострилася.

Гол Олександра Диндікова зі штрафного, навпаки, виглядав цілком закономірно. Бо він таки найкращий спеціаліст у цій лізі із реалізації стандартів. При цьому, здається, не найкращу позицію при виконанні удару обрав кіпер «Нового життя» Замковий.

Зрівнявши рахунок, «Велика Багачка» усіма силами пішла вперед, і в одній із цих масованих атак Антон Оганесов довів рахунок до 3:2. Зауважте, для такої радикальної зміни ситуації знадобилося трохи більше п’яти хвилин.
Початок другого тайму став фактично віддзеркаленням дебюту гри. Та ж перевага «Нового житя» і аналогічне втілення її в результат. Зусилля партнерів завершив Олексій Ротань. Великобагачанці знову виявилися не готовими до такої активності суперника одразу після сигналу про продовження гри.

Після того, як рахунок став рівним, гра перейшла у більш академічне русло. Було багато боротьби на кожній ділянці поля, чимало загострень біля обох воріт, особливо багачанських, але нестримний азарт кудись зник, поступившись місцем більшому раціоналізму. Так і докотився матч до свистка, який сигналізував про завершення основного часу.

А в овертаймі драматизму знову додалося. Рефері Ігор Покидько призначив по одному пенальті у кожні ворота. Спочатку оборонці «Нового життя» нечемно повелися у карному майданчику з Антоном Оганесовим — удар Євгена Гуда з «точки» був невідпорним. А от покарати «Велику Багачку» за гру рукою в безпосередній близькості біля своїх воріт Олексій Ротань не зміг: його удар парирував воротар «Великої Багачки» Олександр Гринько.

Коли фінальний свисток судді зафіксував результат 4:3 і шосте поспіль чемпіонство «Великої Багачки», уся чималенька багачанська делегація висипала на поле. Здається, жодному із попередніх титулів не раділи, як цьому. Цьогоріч команда зупинилася за крок від здобуття двох кубків — Полтавської області та Шишацького, тож втратити ще й цей титул не мала права. Шкода «Нового життя», воно не заслуговувало на поразку, але чемпіонський титул, на жаль, лише один.

Погода