КОРОЛЬ Олег
ХОДИРЄВ Сергій
ДОВГАЛЕЦЬ Олександр

Первые впечатления

Начну с того, что в стартовом матче первенства зрители неожиданно увидели в рядах своей команды Сергея Омелюсика. Этот футболист раньше срока вернулся из Польши, где выступал за люблинский "Мотор" и  забил в его составе один гол. В чем причина преждевременного возвращения домой? Как объяснил главный тренер динамовцеа Людас Румбутис, польский клуб не соблюдал условия контракта, и руководство брестской команды потребовало вернуть своего форварда домой.

Выйдя после перерыва на поле, Омелюсик мог спасти свою команду от поражения, но не попал по мячу. Упустил голевой шанс и Сугак. Впрочем, всех не перечислишь. Весь второй тайм брестчани рьяно атаковали, имели ощутимое преимущество, но извлечь из него выгод не смогли, потерпев досадное поражение.

Единственный гол гости провели незадолго до перерыва. Откликнувшись на навесную передачу с фланга, рослый Кислов головой отправил мяч в нижний угол ворот.

Стартовая встреча первенства отчетливо дала понять, что слабых соперников в этой зоне не будет.

В.САРЫЧЕВ, "Физкультурник Белоруссии", 10 квітня 1990 року (вівторок).

"Ворскла" починає і виграє

На матч із місцевими динамівцями футболісти полтавської "Ворскли" пробули у Брест прямо з Польщі, де завершували підготовку до нового сезону.

У присутності 10 тисяч глядачів відбулося урочисте відкриття змагань.

"Ворскла" на зелений газон чудового весняного дня вийшла в такому складі: Моргун, Ходирєв, Камарзаєв, Кривенко, капітан команди Лукаш, Прокопиненко, Марченко, Довгалець, Кислов, Китайко, Немешкало. На заміну виходили Лисковець, Соловей, Дейнеко, Лук’янчук, Власенко.

Уже в дебюті міг відзначитися І.Кислов, але воротар динамівців перевів удар на кутовий, а удар В.Немешкала парирував. Долю матчу вирішив гол того ж Ігоря Кислова на 35 хвилині . А.Марченко з правого флангу з ювелірною точністю подав у бік штрафного майданчика. І.Кислову нічого не залишалось як спрямувати м’яч головою в сітку.

Господарі, особливо перші 15 хвилин після перерви, хотіли перехопити ініціативу. Та захист "Ворскли" на чолі з В.Камарзаєвим не схибив. Надалі гра вирівнялася, але рахунок на табло не змінився.

Отже, перша перемога, перші два очка вписано в турнірну таблицю.

Того ж дня "Кремінь" поступився у Гродно "Хіміку" - 0:1. Сьогодні "Ворскла" грає з "Хіміком", а "Кремінь" - з динамівцями Бреста.

К.ПАВЛЕНКО. "Зоря Полтавщини" № 83 (17483), 10 квітня 1990 року (вівторок).

Плюс три в дебют

У стартовому матчі сезону полтавська "Ворскла" виступала в гостях. Її суперниками були динамівці Бреста. Побудувавши гру на контратаках, полтавці на 37-й хвилині добилися успіху. Ігор Кислов провів у ворота "Динамо" - єдиний переможний м'яч.

Інтерес з боку уболівальників футболу Білорусії до цієї зустрічі був великий. Про це свідчить той факт, що телебачення республіки вело репортаж у прямому ефірі.

Позавчора "Ворскла" провела другу календарну гру проти гродненського "Хіміка". Матч закінчився з нічийним результатом - 1:1.

Отже, в двох перших іграх "Ворскла" записала в свій актив 3 очки.

В. ЮРЧЕНКО, "Комсомолець Полтавщини" № 44 (5045), 12 квітня 1990 року (четвер).