СРСР Микола ГОЛЯКОВ СРСР Віктор ЖИЛЬЦОВ

ГОНЧАРОВ Олександр
БАСЮК Станіслав

Перемога «Будівельника»

«У середу на херсонському стадіоні «Авангард» відбулася зустріч на кубок СРСР з футболу між командами майстрів класу «Б» «Будівельник» (Херсон) – «Колгоспник» (Полтава).
З перших хвилин матчу херсонці нав’язують своїм суперникам швидкий темп і кидаються в атаку. На штрафному майданчику гостей один за одним створюються загрозливі моменти.
Розв’язка могла наступити вже на 15-й хвилині. Використавши навісну передачу з штрафного удару Смелков (№9) головою спрямував м’яч у ворота гостей, але один із захисників встиг вибити його з лінії воріт. Подібна ситуація повторюється на 35-й хвилині, але цього разу м’яч після удару Погрібного (№8) потрапляє в штангу і виходить на аут. Буквально через хвилину реальну нагоду відкрити рахунок одержали гості, але м’яч пройшов мимо воріт.
Після перерви знову атакують херсонці. Добре грають Деркач (№4), Лобанов (№5). Вони не тільки допомагають своїм захисникам, але й продуктивно працюють на переході в наступ, як правило, стають зачинателями атак.
Нарешті ігрова і територіальна перевага господарів поля приносить їм, перший, так би
мовити матеріальний успіх. Після чітко розіграної комбінації Стародубець (№10) увірвався в штрафний майданчик гостей. Удар по воротам? Ні, в останній момент нападаючий помітив ніким неприкритого Дровецького (№11) і відпасував м’яч своєму лівому крайньому. Останнє, як кажуть у таких випадках, було справою техніки. 1:0. Ведуть херсонці. Так, молодий нападаючий «Будівельника» Дровецький, який, до речі, старанно і корисно для команди провів весь матч, відкрив рахунок м’ячам забитим нашою командою в офіційних іграх.
Через деякий час на завершення чергової атаки, Смєлков одержує хороший пас від Пшикова (№7) і з ходу направляє м’яч у ворота полтавчан 2:0. Під кінець гри херсонці мали реальну можливість збільшити рахунок: за грубу гру захисників гостей суддя матчу призначив у їх ворота одинадцятиметровий. Однак удар Лобанова прийшовся у перекладину воріт.
«Будівельник» переміг. Команда грала дружно, старанно. Хотілося б, щоб ця перемога стала початком серйозних успіхів молодого колективу».