СРСР Віктор ЖИЛЬЦОВ СРСР Олександр АЛПАТОВ

БРАТУСЬ Віктор
БОРИСОВ Володимир

На футбольному полі

«9 жовтня на полтавському стадіоні "Колгоспник" відбулась чергова гра на першість Радянського Союзу з футболу серед команд майстрів класу "Б".
Господарі поля приймали команду "Шахтар" (Горлівка). Незважаючи на важке поле, обидві команди прагнули до перемоги. Перший м'яч забили гості, але незабаром полтавці сквитали рахунок. Через кілька хвилин гості знову забивають м'яч. З рахунком 2:1 програли полтавці. Це була передостання гра».

"Зоря Полтавщини" № 203 (8647), 11 жовтня 1960 (вівторок).

Еще два очка есть

«В прошедшие воскресенье горловская команда «Шахтёр» провела в Полтаве с местным «Колгоспником» свою предпоследнию встречу на первенство страны по футболу среди мастеров класса «Б». В первом круге на своем поле горловчане проиграли полтавчанам со счетом 1:0.
Позавчера был взят реванш. Матч закончился победой «Шахтёра». Счет встречи 2:1. В свой актив горняки записали два важных очка. Сейчас они имеют 32 очка. Впереди заключительная встреча с криворожским «Авангардом».

«Кочегарка» №202 (10884), 11 жовтня 1960 (вівторок).

Останній матч в Полтаві

«Останню гру футбольного чемпіонату полтавський "Колгоспник" на своєму полі провів з горлівським "Шахтарем". До цього обидві команди були в турнірній таблиці "сусідами". Гості займали 10 місце і мали 30 очок, а полтавчани - 11 і 29 очок.
Ця зустріч повинна була вирішити долю 10-го місця. У випадку перемоги полтавчани мали реальний шанс закріпитися у десятці. Тому господарі поля з перших хвилин гри дружно ринулися на штурм воріт "Шахтаря". Гості ледве встигали оборонятися від навальних атак.
Про активність "Колгоспника" свідчить той факт, що за 12 хвилин вони подали 6 кутових. Але м'яч так і не потрапив у ворота суперників. Команди пішли на відпочинок, не відкривши рахунок.
У другій половині гра різко змінилась. Полтавчани знизили темп, вдалися до дрібних передач, а це призвело до втрати ініціативи. Відчувалась втома футболістів, які грали в дуже складній обстановці. Поле - суцільна калюжа, м'яч тяжкий.
Полтавчани повинні були і в другій половині гри будувати свої атаки на довгих передачах. Але цього не сталося, за що вони й поплатилися. На 59-й хвилині гості здобули право на вільний удар проти воріт "Колгоспника", майже з лінії штрафного майданчика.
Господарі поставили стінку, але вона мала прогалину. Майстерно розіграний м'яч потрапив у сітку полтавчан.
Але на 79-й хвилині після кутової подачі вдалий удар Сабо (№7) досяг мети і рахунок зрівнявся.
Нічия протрималася лише 3 хвилини. Гості, скориставшись помилкою захисту та неперестрахованим виходом воротаря, забили вирішальний м'яч і виграли зустріч з рахунком 2:1».