Новини - 09-03-2009, 09:03 - sasa 35

Буде рекорд — будуть і медалі!

Перед початком весняної серії чемпіонату України керівництво ФК \»Ворскла\» озвучило головну стратегію нинішнього сезону — боротьбу за медалі у Прем\’єр-лізі та за місце у \»зоні УЄФА\».

СКАЗАНІ СЛОВА — НЕ НАБРАНІ ОЧКИ

Отже, ми маємо конкретну мету, але ця мета поки що є ідеалістичною, а не матеріалістичною. Бо, як відомо, за допомогою гучних слів і фраз неможливо стати призером футбольного чемпіонату. Виконати будь-яке завдання в першості можна лише завдяки конкретній сумі набраних очок. Але й тут слід зауважити, що ця конкретика не є постійно стабільною величиною. Для того, щоб збагнути, що треба зробити \»Ворсклі\» (і яку кількість очок їй треба мати у підсумковій таблиці) для того, щоб виконати головне завдання сезону, слід детально проаналізувати здобутки призерів усіх попередніх чемпіонатів України і тих команд, які виходили на єврокубки. Особливо з того часу, коли у найвищому футбольному дивізіоні України почали виступати 16 команд (як зараз) і коли за перемогу почали нараховувати не два, а три очки.

ЄВРОКУБКОВА «АМПЛІТУДА»

Логічний початок цього процесу розпочинається якраз із сезону 1996/1997 років, в якому полтавська \»Ворскла\» виборола бронзові медалі. Саме з того сезону у нашій вищій лізі почали грати 16 команд уже не за новою для того часу системою нарахування 3 очок за перемогу. У тому дебютному сезоні \»бронза\» для полтавців \»вимірювалася\» у 58 очок. Тоді \»Ворскла\» здобула 17 перемог, 7 разів зіграла внічию і програла 6 матчів. Четверте місце у тому ж сезоні \»обійшлося\» \»Дніпру\» у 55 очок.
Наступні \»розкладки\» учасників турніру Кубка УЄФА (бронзовий призер і команда, яка посідала четверте місце) були такими:
06/07 — \»Металіст\» (61), \»Дніпро\» (47);
07/08 — \»Металіст\» (63), \»Дніпро\» (59).
А тепер давайте порахуємо разом. Отже, максимальна в нашій історії кількість очок, яка дозволяла виборювати бронзові медалі — 63. Такого показника у минулому сезоні досяг \»Металіст\». Найменша кількість очок для завоювання \»бронзи\» — 42 — знадобилася донецькому \»Металургу\» у 2003 році. Тож, як бачите, бронзова \»амплітуда\» чемпіонату України коливається у неймовірних межах — аж 21 очко (63 мінус 42).

Найбільша кількість очок для здобуття четвертого (єврокубкового) місця в чемпіонатах України також була немаленькою — 59 очок. Причому двічі цей результат показувала одна команда — \»Дніпро\» в сезонах 02/03 і 07/08. А найменша кількість очок для завоювання \»зони УЄФА\» — 40 — знадобилася запорізькому \»Металургу\» (01/02). Тож, по четвертому місцю в чемпіонаті України також маємо чималеньку \»амплітуду\» — у 19 очок (59 мінус 40).

ЯКИЙ ОРІЄНТИР «ВОРСКЛИ»?

Якщо у цій статистиці звести докупи, як кажуть, кінці з кінцями, то кожному уболівальнику стає зрозуміло, що нинішнього сезону перед полтавською \»Ворсклою\» може відкритися європейська перспектива лише у тому випадку, коли підопічні головного тренера Миколи Павлова зможуть мати у підсумковій таблиці 60 очок. При цьому допускається, як кажуть соціологи, підсумкова похибка у \»плюс-мінус\» 2 очка. Іншими словами, цього сезону полтавцям украй необхідно встановлювати свій клубний рекорд за сумою очок, набраних в одному чемпіонаті. Адже попереднє, \»бронзове\», досягнення \»Ворскли\» — 58 очок цього разу може виявитися недостатнім для завоювання нових бронзових медалей, зважаючи на \»апетити\» \»Динамо\», \»Шахтаря\» і \»Металіста\».
А тепер давайте ще разом порахуємо, що треба ще \»заробити\» \»Ворсклі\» для того, щоб виконати стратегічне завдання сезону — як мінімум посісти 4 місце, яке виведе команду в Лігу Європи (так з наступного розіграшу називатиметься теперішній Кубок УЄФА).
Після 19 турів в активі \»Ворскли\» 36 очок. До кінця чемпіонату залишається ще 11 ігор. А це означає, що в наступних одинадцяти матчах полтавцям треба набирати ще 24 очки (36+24=60). І треба сказати, що це нелегка справа. Це фактично — абсолютний максимум. Адже полтавцям на фінішній прямій сезону треба буде, як мінімум, здобути 8 перемог у 11 матчах! Багато хто вважає, що це — просто фантастика. Але якщо це завдання буде виконана, то це вже буде не фантастика, а справжній спортивний подвиг!
 Отже і цей розрахунок виводить нас на новий рекорд \»Ворскли\» за кількістю перемог за підсумками одного чемпіонату країни. До цього часу найбільше перемог в одній першості полтавці здобували у своєму дебютному \»бронзовому\» сезоні — 17 виграшів. Зараз \»Ворскла\» вже має 10 перемог. Тож, якщо цього сезону в останніх 11 матчах наші земляки зможуть здобути ще 8 перемог, то тим самим встановлять свій новий клубний рекорд — 18 виграшів за один сезон! Уболівальникам \»Ворскли\» хотілося б, щоб усі ці підрахунки стали справжньою реальністю.