ПУЦЛІН Давід
ЧОГАДЗЕ Темур
ДО КУТО ТЕЙШЕЙРА Максим Жозе Самюель

"Ворскла" везе з Києва нічию

Після вдалої поїздки до Чернігова на «Ворсклу» чекав ще один виїзний матч – в Києві проти донецького «Олімпіка».

Донеччани не грали в кубку, тому на підготовку до зустрічі з полтавцями мали на кілька днів більше. Це створювало передумови для кращої фізичної готовності, що могло датися взнаки наприкінці матчу. Однак, у «Олімпіка» були свої проблеми. Матч в Полтаві став останнім в якості головного тренера команди для Вісенте Гомеса, тому господарів до гри готував Ігор Климовський. Також через перебір жовтих карток пропускали зустріч важливі для донецької команди футболісти – Зотько, Дегтярьов, Захедітабар та Кравчук. У результаті «Олімпік», який на разі не має дублюючого складу, не зумів заповнити всі можливі позиції в заявці на гру.

Сам матч проходив цікаво. Перш за все через те, що жодна з команд не грала на нічию. Першим пощастило «Олімпіку». Донеччани перехопили пас ворсклян на чужій половині поля й організували швидку контратаку лівим флангом. З першим ударом Різник впорався. Але відтягнув взяття воріт лише на мить: Баланюк відразу добив м’яча в порожні ворота з кількох метрів.

Шанс відігратися «Ворскла» отримала вже через хвилину. Воротар донеччан Кичак незграбно опрацював пас назад від партнера й подарував м’яча Луїзао. Довелося порушувати правила. Козик призначив пенальті й показав Кичаку жовту картку. До «позначки» підійшов Шехіч і пробив невдало: не сильно, не в кут й на зручній для воротаря висоті. Кичаку вдалося виправити власну помилку.

Юрій Максимов не пробачив Шехіча й ще до перерви замінив його на Кулача. Заміна зіграла швидко. На 42-й хвилині активний Кане прострелив з лівого флангу, захисник «Олімпіка» вибив м’яча прямо на Кулача. Влад ударом зльоту під поперечину зрівняв рахунок.

Після перерви «Ворскла» не підсіла фізично й мала кілька хороших нагод для того, щоб вийти вперед. Не поталанило Кане, який був першим на підбиранні після подачі кутового й пробивав зльоту – стійка. Могли карати «Олімпік» за провал на правому фланзі захисту спочатку Степанюк, а потім Луїзао. Руслан не наважився перекидати Кичака, який далеко вийшов з воріт для того, щоб виправити помилку захисників. Нападник ворсклян відпасував вправо на бразильця. Удар Луїзао з зручної позиції пройшов вище воріт. Реакція Максимова не забарилася. Як і в випадку з Шехічем, через кілька хвилин Луїзао достроково покинув поле, а замість нього вийшов Васін. Денис міг принести перемогу «Ворсклі». За кілька хвилин він пробивав з гострого кута після пасу Кулача. Кичак зіграв надійно й удар відбив.

До честі господарів, вони не грали на утримання рахунку. Хоча у другому таймі через травму втратили провідного оборонця Гришка. «Олімпік» при нагоді атакував і перед самим фінальним свистком міг вирвати перемогу. Балашов прослизнув між Різником й Пердутою. У цьому моменті воротар ворсклян вчасно вийшов з воріт і не дав шансів гравцю донецької команди для взяття воріт. Ігор Пердута зіткнувся з Різником й час, що залишився до фінального свистка, догравав накульгуючи. Сподіваємося, що це не серйозне пошкодження й Ігор буде готовий грати в наступному матчі.

У підсумку 1:1 – нічия, яка не влаштувала нікого. Жодна з команд не залишила поле переможеною. А «Ворскла» ще й перервала серію з дев’яти виїзних поразок поспіль у Favbet Лізі.

Ігор Климовський, головний тренер "Олімпіка":

- Грою я незадоволений. Ми непогано почали. У нас виходило вступати в пресинг на старті поєдинку. Ми змогли забити швидкий гол. Але до середини тайму ми чомусь відійшли від нашого плану, пропустили гол і опустили голову.

У перерві ми поговорили і повинні були йти зустрічати суперника вище, але нічого не виходило. Одне очко - це, безумовно, плюс, очки нам зараз потрібні. Але по грі - дуже важко ...

Складно, коли за два дні до гри відбувається зміна тренера. Хлопці звикли до Вісенте, він не один місяць працював з ними і готував команду. Це непроста ситуація. Так, ми спілкувалися з кожним, але, самі розумієте, коли відбуваються такі речі, вони не можуть не впливати на футболістів. Гра сьогодні не вийшла.

Пауза, яка, ймовірно, зараз виникне, піде на користь команді. Буде час все обдумати.

Юрій Максимов, головний тренер "Ворскли":

- Пенальті не забили і на втомі грали після кубкового матчу в Чернігові. Пацани намагалися, виклалися максимально. Важко їм дорікнути, можу сказати тільки "спасибі". Було видно, що є бажання, але ноги не бігли. Граємо через два дні на третій. Не вистачило свіжості